Grzegorz Bral: tylko dzieci są w stanie zmienić świat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grzegorz Bral: tylko dzieci są w stanie zmienić świat
Grzegorz Bral - aktor, reżyser, pedagog, artysta wizjoner. Twórca słynnego na całym świecie wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła, sięgającego do źródeł, tradycji i kultury sztuki widowiskowej Foto: Bral School of Acting

- Paradoks świata polega na tym, że z jednej strony są nam potrzebne edukacja, wykształcenie, informacje, a z drugiej strony to wszystko odsuwa nas od tego, kim naprawdę jesteśmy - mówi reżyser, Grzegorz Bral.

Posłuchaj

Rozmowa z Grzegorzem Bralem m.in. o poszukiwaniach duchowych i tym, że nic nie jest takie, jakie nam się wydaje (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Ktoś powiedział o nim, że to człowiek, który biega jak wiatr. Zainspirowany mądrością tybetańskich mistrzów Grzegorz Bral współtworzył wielokrotnie nagradzany Teatr Pieśni Kozła. - Bardzo potrzebuję wiedzieć, że jest inna przestrzeń, dużo ważniejsza od rzeczywistości person społecznych. Świetliste doświadczenia zakotwiczają nas w tym, czego powinniśmy szukać - opowiada artysta wizjoner.

Gość Katarzyny Stoparczyk zdradził, dlaczego tylko dzieci są w stanie zmienić świat. Grzegorz Bral mówił również o mądrości Indian i mistrzów duchowych, czerwonym mchu i o tym, jak wyglądała jego własna śmierć.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk

Gość: Grzegorz Bral (reżyser, pedagog, aktor, artysta wizjoner, współtwórca Teatru Pieśni Kozła; dyrektor międzynarodowego Brave Festival i Brave Kids Project)

Data emisji: 2.07.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Polecane