Survival po polsku. Po co nam sztuka przetrwania?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Survival po polsku. Po co nam sztuka przetrwania?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr/Boudewijn Berends

- Chciałbym, by surwiwalowiec dochodził do takiego momentu, kiedy nie czuje się bezradny - mówi specjalista od metod przetrwania Krzysztof Kwiatkowski.

Posłuchaj

Czy jest nam dziś potrzebna sztuka przetrwania? Rozmowa z Krzysztofem Kwiatkowskim, prezesem Stowarzyszenia "Polska Szkoła Surwiwalu" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Autor książki z Trójkowym Znakiem Jakości "Survival po polsku" zwraca uwagę na problem, o którym od dawna pisze światowa psychologia. Jest nim wyuczona bezradność. - Kiedy coś się dzieje, czekamy na rozwiązanie, które do nas przyjdzie ze strony rozmaitych służb specjalnych albo zwykłej karetki - mówi Krzysztof Kwiatkowski. Jak dodaje, sytuacje tego typu odnoszą się do powodzi i innych przypadków losowych.

W czasie rozmowy wyjaśniamy, dlaczego warto słuchać instrukcji stewardess w samolocie i czy bycie przygotowanym na najgorsze oznacza życie w ciągłym napięciu...

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Krzysztof Kwiatkowski (pedagog, instruktor ratownictwa, prezes Stowarzyszenia "Polska Szkoła Surwiwalu", autor książki "Survival po polsku")
Data emisji: 30.06.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Polecane