Włącz się do akcji #SOSNepal

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Włącz się do akcji #SOSNepal
Dziennikarze Trójki solidarnie przyłączyli się do akcji. Koszulkę #SOSNepal prezentuje Piotr Metz Foto: K. Goleniewska/ PR3

W akcji #SOSNepal chodzi o zebranie środków na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Otrzymalismy już 113 672 tys. wiadomości SMS, co daje kwotę 419 449,68 zł! Poza tym sprzedanych zostało ponad 29,5 tys. koszulek-cegiełek. Cały czas można włączyć się do pomocy.

Posłuchaj

Do wsparcia akcji #SOSNepal zachęca Jerzy Stuhr
+
Dodaj do playlisty
+

W akcję zaangażowanych jest ponad 30 stacji radiowych i telewizyjnych oraz tytułów prasowych i ogromna liczba Polek i Polaków, którzy chcą pomagać Nepalczykom. Akcję wspierać można poprzez zakup specjalnej koszulki lub wysłanie charytatywnego SMS-a o treści "Nepal" na nr 73646.

Już pierwszego dnia wyczerpał się cały zapas koszulek w sklepach internetowych i konieczne było produkowanie kolejnych. W akcję zaangażowali się również znani artyści – m.in. Urszula Dudziak, Piotr Fronczewski, Anna Maria Jopek, Kayah, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Marian Opania, Artur Rojek, Ania Rusowicz, Muniek Staszczyk, Magda Umer, Bartek i Wojciech Waglewscy, Grażyna Wolszczak i Zbigniew Zamachowski.

Wszystkie środki zebrane w wyniku tych inicjatyw na koncie Polskiej Akcji Humanitarnej zostaną przekazane na pomoc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Przed nadejściem pory monsunowej PAH zabezpieczyła schronienie dla 1562 rodzin oraz przekazała potrzebującym 1,5 tony artykułów spożywczych, 112 tys. tabletek do oczyszczania wody oraz artykuły pierwszej potrzeby: ubrania, śpiwory, menażki i namioty. Obecnie prowadzone są ostatnie działania przed nadejściem deszczy – PAH przekazuje żywność ponad 1200 rodzinom w regionie Helambu, w wioskach, które podczas monsunu będą odcięte od świata.

Po ustaniu deszczy będzie można przystąpić do długofalowych projektów odbudowy zniszczeń, dlatego bardzo ważne jest, aby zebrać jak najwięcej środków na działania.

Włącz się w pomoc!

  • Kup koszulkę w drogeriach Rossmann, na www.skleppah.pl, www.sklep.polskieradio.pl oraz www.kulturalnysklep.pl. Cena charytatywnego T-shirtu wynosi 25 zł. Całkowity dochód zostanie przekazany na działania PAH w Nepalu.
  • Wyślij SMS o treści "Nepal" pod numer 73646 (całkowity koszt to 3,69 zł). Operatorzy komórkowi (Heyah, Orange, Play, Plus, T-Mobile) zrzekli się dochodu ze specjalnych SMS-ów. Partnerem Technologicznym akcji jest Digital Virgo S.A.

Polecane