Czarodziejska Góra

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czarodziejska Góra
A my dzisiaj gramy Silent Disco na Placu Wolności w Poznaniu! Będziecie? My tak!Foto: Festiwal Malta 2014, fot. Marcin Oliva Soto/Malta Festival

Malta Festival Poznań 2015 - tu jesteśmy!

Posłuchaj

Czarodziejska Góra (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jesteśmy pod wrażeniem festiwalu a także (i) światowej premiery opery Pawła Mykietyna "Czarodziejska Góra", którą mogliśmy w piątek zobaczyć... Opera na podstawie powieści Thomasa Manna powstała dzięki współpracy Mykietyna, Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i Andrzeja Chyry. Oprawiona scenografią Mirosława Bałki jeszcze dzisiaj i jutro pokazywana będzie w Poznaniu - a potem wyruszy w Polskę. Powinna pojechać także w świat - tego twórcom życzymy!

Próby do "Czarodziejskiej góry" w reżyserii Andrzeja Chyry, fot. Maciej Zakrzewski/Malta Festival Próby do "Czarodziejskiej góry" w reżyserii A. Chyry, fot. Maciej Zakrzewski/Malta Festival

Polecamy - nie tylko poznańskie wydarzenia :) Agnieszka Obszańska wybrała wystawę w ramach Trafo Media Lab, Agnieszka Szydłowska wykład / performance, który Dj Spooky poprowadzi już dziś w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a Michał Nogaś sięga po "Warszawę". To książka-pudełko wymyślona i stworzona przez Grażkę Lange, nieoczywista opowieść o mieście. W środku zdjęcia niesamowitych kolekcji (szczypce do cukru, lizaki, ołówki, pieczątki, warkoczyki, stare zdjęcia, klucze), do których krótkie teksty stworzyli pisarze i dziennikarze (między innymi Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Agnieszka Drotkiewicz, Michał Rusinek, Maciej Wojtyszko, Joanna Olech, Grzegorz Kasdepke).

Pora na naszych poznańskich gości! Odwiedziły nas wspaniałe kobiety - Klaudia Lewczuk, która opowiedziała o maltańskim Generatorze, Katarzyna Tórz - podjęła próbę pierwszego podsumowania programu głównego festiwalu. Joanna Stankiewicz zapowiedziała 8 Międzynarodowy festiwal Filmów Animowanych.

Za tydzień widzimy się i słyszymy z... Gdyni! To już 11. Open'er Radiowego Domu Kultury. Od kilku lat w naszym namiocie (i nie tylko) spotykamy się z książkami i pisarzami. W tym wydaniu w żołnierskich słowach zapowiemy spotkania autorskie i zaprosimy do naszego festiwalowego namiotu. A przy okazji opowiemy o festiwalowych atrakcjach na antenie Trójki!

Na deser telefoniczny skrót - Agnieszka Obszańska dzwoniła do Pszczyny, Gdańska i zapowiedziała pokazy filmowe. Anna Dudzińska miała kolejny odcinek opowieści o Najciekawszych Budynkach , a Baszka Marcinik jest już w Sopocie, na festiwalu 2 Teatry!

A my dzisiaj gramy Silent Disco na Placu Wolności w Poznaniu! Będziecie? My tak!

Szydłowska&Obszańska&Nogaś

 

Polecane