Himalaje na czterech łapach, czyli jak podróżuje się z psem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Himalaje na czterech łapach, czyli jak podróżuje się z psem
Foto: materiały promocyjne

Kim jest "Wataha w podróży"? To zgrany zespół Agi Włodarczyk, Przemka Bucharowskiego i Diuny. Razem tworzą międzygatunkową watahę. Biegają, wspinają się i podróżują. Ich wędrówka przez Himalaje Garhwalu została wyróżniona w 2014 roku tytułem podróży roku National Geographic Traveler.

Kolejna podróż z Diuną przez Ałtaj Mongolski zdobyła w 2015 roku nagrodę Rowertouru w kategorii "Europa i Świat". Swoje przygody opisują na blogu.

Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się w czerwcu ich książka pt. "Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach". Jest o opowieść o dwumiesięcznej pieszej wędrówce przez Himalaje Garhwalu, ale też o Indiach oglądanych oczami właścicieli czworonoga. Indiach, które z tej perspektywy wyglądają zupełnie inaczej... Są w tej opowieści chwile piękne i trudne, są wielkie miasta i maleńkie wioski, są zielone doliny i ośnieżone szczyty. Są pot, krew i łzy. I jest coś więcej - są cztery łapy, para uszu i jeden mokry nos. Jest i pies, i to właśnie on stanowi centralną oś tej historii.

Wydawnictwo i autorzy zapraszają na cykl spotkań poświęconych książce i podróżom z psem.

24 czerwca - Gdańsk, Kawiarnia Południk 18, Garncarska 7, godz. 19.00 (spotkanie autorskie)

26 czerwca - Warszawa, 3 pokoje z kuchnią, Głębocka 84, godz. 18.00 (spotkanie autorskie + wernisaż wystawy)

28 czerwca - Katowice, Klub Podróżników Namaste, Sobieskiego 27, godz. 19.00 (spotkanie)

29 czerwca - Warszawa, Południk Zero, Wilcza 25, godz. 19.00 (spotkanie autorskie), godz. 19.00

30 czerwca - Wałbrzych, Hotel Ibis (spotkanie autorskie i slajdowisko)

9 lipca - Poznań, Ścianka Wspinaczkowa Blok Haus, Świętego Michała 100, godz. 20.00 (spotkanie)

O autorach:

PRZEMEK BUCHAROWSKI (1980)
Absolwent SGH, po dziesięciu latach pracy w korporacjach odszedł, by zająć się wspinaniem. Fotograf, instruktor wspinaczki skałkowej i początkujący speleolog. Kocha góry, otwarte przestrzenie i dobre filmy oglądane przy lampce wina.

AGATA WŁODARCZYK (1984)
Z wykształcenia teatrolożka i socjoterapeutka, z pasji - dziennikarka. Lubi pracę z ludźmi i pisanie, ale wciąż nie wie kim zostanie "kiedy dorośnie". Mól książkowy, wegetarianka i pasjonatka sportów outdoorowych. Marzy o tym, by mieć czas na spełnienie wszystkich swoich marzeń.

DIUNA
Abigar II z Peronówki (2012) - pochodząca spod niemieckiej granicy suka rasy wilczak czechosłowacki. Ambasadorka podróży na czterech łapach. Najbardziej lubi wylegiwanie się w łóżku do późnych godzin popołudniowych i gonienie za zwierzyną.

Polecane