Już jest Trójkowy audiobook o Wrocławiu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Już jest Trójkowy audiobook o Wrocławiu!
Wrocławski rynekFoto: Flickr/Jordi Escuer (CC)

- Wrocław jest pełen ciekawych miejsc, zagadkowych i tajemniczych rozwiązań architektonicznych. Jeśli ktoś lubi odkrywać miasta, to jest to idealne miejsce - przekonuje Krystian Hanke prezentując przewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław".

Posłuchaj

Premiera Trójkowego audiobooka o Wrocławiu (Krok po kroku z Trójką.Wrocław/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Mosty, krasnale, Panorama Racławicka i zoo – z tym kojarzy się Wrocław. Miasto to ma jednak wiele innych fascynujących miejsc, o których opowiadamy w audycji specjalnej, zrealizowanej z wrocławskiego Placu Solnego. - Nawet Państwo sobie nie wyobrażają, jak o tych miejscach można opowiadać, jakie niespodzianki kryje na przykład Muzeum Narodowe albo Odra. To wszystko można znaleźć w naszym przewodniku - mówią zgodnie Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke.

"Krok po kroku z Trójką. Wrocław" to już drugi - po ubiegłorocznym, sopockim audiobooku - przewodnik dziennikarskiego tandemu Mielewczyk – Hanke. Wybór stolicy Dolnego Śląska na "bohatera" ich kolejnego, multimedialnego wydawnictwa nie był przypadkowy. Wrocław to nie tylko pięknie położony nad Odrą wielki ośrodek z fascynującą historią i kulturą, ale również pierwsze na świecie miasto wyróżnione (w kwietniu br.) Trójkowym Znakiem Jakości. To właśnie we Wrocławiu znajduje się Kładka Radiowej Trójki oraz pilnujący jej krasnal - Trójkuć Wywiadek. Warto też pamiętać, że w przyszłym roku miasto to stanie się Europejską Stolicą Kultury.

Na wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia przewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław" składa się płyta CD wraz z opracowaniem graficznym i zdjęciami, które razem stanowią rodzaj mapy pozwalającej na łatwe dotarcie do zaproponowanych przez Trójkę miejsc.

- Opowiedzieli nam o nich wrocławianie i osoby związane z miastem oraz z Programem 3 Polskiego Radia, dzięki czemu audiobook jest przede wszystkim słuchowiskiem złożonym z anegdot, historii i opowieści, czasem bardzo osobistych, postaci, którym Wrocław jest bliski - mówią Joanna Mielewczyk-Gaweł i Krystian Hanke. Dodatkową atrakcją wydawnictwa są ukryte zadania i zagadki na trasach, o których opowiada ich audioprzewodnik.

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości - czytaj więcej>>>

Z audycji dowiadujemy się między innymi, jakiego koloru były pierwsze wrocławskie tramwaje, dlaczego na ich pasażerów mówiono "winogrona", skąd we Wrocławiu wzięły się krasnoludki oraz jak powstała nazwa rzeki "Odra".

Audioprzewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław" można kupić w: sklepie Polskiego Radia (sklep.polskieradio.pl), słynnym "Sklepiku Walendziku" przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie oraz w sieciach EMPiK i Świat Książki.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna nt. audioprzewodnika "Krok po kroku z Trójką. Wrocław"

Prowadzący: Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke

Goście: Tomasz Sielicki (znawca historii wrocławskich tramwajów), Bronisław Zatej (przewodnik po Wrocławiu), dr Cezary Buśko (badacz wrocławskich krasnoludków), Tomasz Kosmalski (Klubogaleria Neon Side), Stanisław Maksymowicz (pilot), Maja Zabokrzycka i Wioletta Król (aktywistki i animatorki kultury), Romuald Nowak (dyrektor Panoramy Racławickiej), zespół Me Myself and I

Data emisji: 26.6.2015

Godzina emisji: 12.05

fbi/ei

 

Polecane