Premiera Trójkowego audiobooka o Wrocławiu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Premiera Trójkowego audiobooka o Wrocławiu
Wrocław - fragment panoramy miastaFoto: mat. prom. miasta Wrocław

Już w piątek 26 czerwca, w samo południe zaprezentujemy Państwu Trójkowy przewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław".

Premiera tego niezwykłego wydawnictwa - audiobooka przygotowanego przez naszych dziennikarzy Joannę Mielewczyk i  Krystiana Hanke - będzie miała formę zabawy realizowanej w piątek 26 czerwca w godz. 12.00-13.00. Każdy, kto zrobi sobie zdjęcie z jednym z miejscowych Trójkowych symboli (most, krasnal i tramwaj) i pokaże je w piątkowe południe autorom, otrzyma audioprzewodnik i atrakcyjny gadżet-niespodziankę.

Mosty, krasnale, Panorama Racławicka i zoo – z tym kojarzy się Wrocław. Miasto to ma jednak wiele innych fascynujących miejsc, o których opowiemy w audycji zrealizowanej z wrocławskiego Placu Solnego.

"Krok po kroku z Trójką. Wrocław" to już drugi - po ubiegłorocznym, sopockim audiobooku - przewodnik dziennikarskiego tandemu Mielewczyk – Hanke. Wybór stolicy Dolnego Śląska na "bohatera" ich kolejnego, multimedialnego wydawnictwa nie był przypadkowy. Wrocław to nie tylko pięknie położony nad Odrą wielki ośrodek z fascynującą historią i kulturą, ale również pierwsze na świecie miasto wyróżnione (w kwietniu br.) Trójkowym Znakiem Jakości. To właśnie we Wrocławiu znajduje się Kładka Radiowej Trójki oraz pilnujący jej krasnal - Trójkuć Wywiadek. Warto też pamiętać, że w przyszłym roku miasto to stanie się Europejską Stolicą Kultury.

Na wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia przewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław" składa się płyta CD wraz z opracowaniem graficznym i zdjęciami, które razem stanowią rodzaj mapy pozwalającej na łatwe dotarcie do zaproponowanych przez Trójkę miejsc. W ramach projektu powstało 75-minutowe nagranie obejmujące kilkanaście lokalizacji, które warto zobaczyć we Wrocławiu - tych oczywistych, najbardziej popularnych, ale także tych mniej znanych.

- Opowiedzieli nam o nich wrocławianie i osoby związane z miastem oraz z Programem 3 Polskiego Radia, dzięki czemu audiobook jest przede wszystkim słuchowiskiem złożonym z anegdot, historii i opowieści, czasem bardzo osobistych, postaci, którym Wrocław jest bliski - mówią Joanna Mielewczyk-Gaweł i Krystian Hanke. Dodatkową atrakcją wydawnictwa są ukryte zadania i zagadki na trasach, o których opowiada ich audioprzewodnik.

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości - czytaj więcej>>>

Również 26 czerwca audioprzewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław" trafi do szerokiej dystrybucji i będzie go można kupić w: oficjalnym sklepie Polskiego Radia (sklep.polskieradio.pl), słynnym "Sklepiku Walendziku" przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie oraz w sieciach EMPiK i Świat Książki.

Polecane