Premiera Trójkowego audiobooka o Wrocławiu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Premiera Trójkowego audiobooka o Wrocławiu
Krasnal Trójkuć Wywiadek to jeden z trzech symboli obecności Trójki we Wrocławiu Foto: E. Iwanicka/ PR

Mosty, krasnale, Panorama Racławicka i Zoo – z tym kojarzy się Wrocław. Miasto to ma jednak wiele innych fascynujących miejsc. Jakich? Na to pytanie odpowiadają w swoim audiobooku "Krok po kroku z Trójką. Wrocław" dziennikarze Trójki – Joanna Mielewczyk-Gaweł i Krystian Hanke. Z okazji premiery tego niezwykłego wydawnictwa autorzy zapraszają w piątek 26 czerwca mieszkańców Wrocławia, turystów i słuchaczy Trójki do zabawy, w której będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody Programu 3.

"Krok po kroku z Trójką. Wrocław" to już drugi – po ubiegłorocznym, sopockim audiobooku – przewodnik dziennikarskiego tandemu Mielewczyk – Hanke. Wybór stolicy Dolnego Śląska na "bohatera" ich kolejnego, multimedialnego wydawnictwa nie był przypadkowy – Wrocław to nie tylko pięknie położone nad Odrą wielki ośrodek z fascynującą historią i kulturą, ale również pierwsze na świecie miasto wyróżnione (w kwietniu br.) Trójkowym Znakiem Jakości. To właśnie we Wrocławiu  znajduje się również Kładka Radiowej Trójki oraz pilnujący jej krasnal – Trójkuć Wywiadek. A wreszcie warto pamiętać, że w przyszłym roku miasto to stanie się Europejską Stolicą Kultury.

Na wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia przewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław" składa się płyta CD wraz z opracowaniem graficznym i zdjęciami, które razem stanowią rodzaj mapy, pozwalającej na łatwe dotarcie do zaproponowanych przez Trójkę miejsc. W ramach projektu powstało 75-minutowe nagranie, obejmujące kilkanaście lokalizacji, które warto zobaczyć we Wrocławiu – tych oczywistych, najbardziej popularnych, ale także tych mniej znanych.

– Opowiedzieli nam o nich wrocławianie i osoby związane z miastem oraz z Programem 3 Polskiego Radia, dzięki czemu audiobook jest przede wszystkim słuchowiskiem złożonym z anegdot, historii i opowieści – czasem bardzo osobistych – postaci, którym Wrocław jest bliski – mówią Joanna Mielewczyk-Gaweł i Krystian Hanke. Dodatkową atrakcją wydawnictwa są ukryte zadania i zagadki na trasach, o których opowiada ich audioprzewodnik.

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości - czytaj więcej>>>

I właśnie formę zabawy będzie miała premiera tego niezwykłego wydawnictwa. Odbędzie się ona podczas specjalnej audycji Joanny Mielewczyk-Gaweł i Krystiana Hanke – realizowanej w piątek 26 czerwca w godz. 12.00-13.00 z wrocławskiego Placu Solnego. Każdy, kto zrobi sobie zdjęcie z jednym z miejscowych, Trójkowych symboli (most, krasnal i tramwaj) i pokaże je w piątkowe południe autorom, otrzyma audioprzewodnik i atrakcyjny gadżet-niespodziankę.

Również 26 czerwca audioprzewodnik "Krok po kroku z Trójką. Wrocław" trafi do szerokiej dystrybucji i będzie go można kupić w: oficjalnym sklepie Polskiego Radia (sklep.polskieradio.pl), słynnym "Sklepiku Walendziku" przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie oraz w sieciach EMPiK i Świat Książki.

Polecane