Kto nowym marszałkiem Sejmu? "PO dała PSL broń do ręki"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kto nowym marszałkiem Sejmu? "PO dała PSL broń do ręki"
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich rozpoczął 95. posiedzenie SejmuFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Sejm wybierze nowego marszałka. We wtorek z tej funkcji zrezygnował Radosław Sikorski. Kto powinien zająć jego miejsce?

Posłuchaj

Renata Kim i Grzegorz Osiecki o wyborze nowego marszałka Sejmu (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kandydatów na to stanowisko jest na razie dwóch: Małgorzata Kidawa-Błońska z PO i Jerzy Wenderlich z SLD, dotychczasowy wicemarszałek, który póki co zastąpił Radosława Sikorskiego.

Renata Kim z "Newsweeka" tłumaczyła, że w wyborze nowego marszałka kluczowe jest to, czy PSL zgłosi swojego kandydata w osobie Józefa Zycha. Jak mówiła, to pokrzyżowałoby plany Platformie. - Wtedy od rozmów koalicyjnych zależałoby, czy Jerzy Wenderlich nacieszy się laską marszałkowską - dodała gość Trójki.

Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej" mówił z kolei, że PO nie do końca przemyślała swój ruch z marszałkiem Sikorskim. Tłumaczył, że PSL to takie ugrupowanie, które gdy tylko nadarzy się okazja, będzie walczyło o swoje. - Platforma sama dała PSL broń do ręki - podkreślił dziennikarz.

Pentagon zdecydował o rozmieszczeniu baz sprzętu amerykańskiej armii w Polsce. Na ile wzmocni to nasze bezpieczeństwo? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Krystian Hanke

Goście: Renata Kim ("Newsweek"), Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 24.06.2015

Godzina emisji: 8.35

mr/mk

Polecane