Minister pracy: dla PSL ważna jest ustawa o ziemi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Minister pracy: dla PSL ważna jest ustawa o ziemi
Minister pracy Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Salon polityczny Trójki

Polskie Stronnictwo Ludowe ma swoje ambicje dotyczące wielu ustaw, m.in. o ochronie ziemi, nie może być spekulacji ziemią - o tym mówił w Trójce minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Posłuchaj

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz o wyborze marszałka Sejmu i planach PSL w zakresie ustaw (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w "Salonie politycznym Trójki", że postać byłego marszałka Józefa Zycha pojawia się w dyskusjach, ale żadne decyzje nie zapadły. Gość Trójki powiedział, że nie łączyłby spraw wyboru kandydata na marszałka i planów PSL dotyczących ustawodawstwa. Podkreślił, że ustawa o ochronie ziemi jest racją stanu, zależy od niej bezpieczeństwo żywnościowe. Dodał, że dla niego osobiście niezwykle ważna jest ustawa o radzie dialogu społecznego. Jak zaznaczył, w środę odbędzie się pierwsze czytanie, będzie pokazywana razem z partnerami rządu.

Wiceszef PSL chwalił kandydatkę PO na marszałka Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską. Natomiast nie wyobraża sobie, by PSL zagłosował za kandydaturą Jerzego Wenderlicha, bo PSL nie jest w koalicji z SLD. Dotychczasowy marszałek Sejmu Radosław Sikorski zrezygnował z funkcji w związku z ujawnieniem akt prokuratury z tzw. afery taśmowej.

Minister pracy podkreślił, że kwestia in vitro powinna być uregulowana, nie powinno być zupełnej dowolności w tej kwestii. Opowiedział się również za mieszaną waloryzacją procentowo-kwotową emerytur. Mówił również o projekcie Polskiego Stronnictwa Ludowego, dotyczącego emerytur, opartym na stażu pracy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej, PSL)

Data emisji: 24.06.2015

Godzina emisji: 8.13

agkm/mk

Polecane