"Jestem Femen", czyli uderzenie pięknem i nagością w system

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Jestem Femen", czyli uderzenie pięknem i nagością w system
Kadr z filmu "Jestem Femen"Foto: mat. promocyjne

- To nie tylko propozycja dla feministek, ale dla każdego, kto interesuje się tym, co dzieje się na świecie - mówi o filmie "Jestem Femen" Małgorzata Borychowska.

Posłuchaj

"Strefa nagości", "Jestem Femen" i "Aktorka" - Ryszard Jaźwiński rozmawia z gośćmi o filmowych nowościach (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

- Film pokazuje początki powstawania i rozwój ugrupowania pod nazwą Femen, które narodziło się na Ukrainie kilka lat temu. Grupę założyły dziewczyny, które miały wtedy 14, 15 lat i chciały coś zmienić w swoim kraju. Doszły do wniosku, że jednym sposobem zwrócenia uwagi świata na ich kraj jest połączenie nagości młodych, pięknych kobiet z politycznymi hasłami, które nie dla wszystkich są wygodne - mówi Małgorzata Borychowska. I podkreśla, że aktywistkom udało się osiągnąć cel, choć ostatecznie ceną popularności były represje ze strony władz, a założycielki organizacji musiały wyjechać z kraju i poza jego granicami kontynuować działalność.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Ryszard Jaźwiński rozmawiał również z Urszulą Antoniak - autorką "Strefy nagości" oraz z Marią Konwicką - współautorką dokumentu "Aktorka", poświęconego Elżbiecie Czyżewskiej.

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo

Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Małgorzata Borychowska (Vivarto), Urszula Antoniak (reżyserka), Maria Konwicka (scenarzystka i reżyserka)

Data emisji: 21.06.2015

Godzina emisji: 14.05

mk/ei

Polecane