Wrocławskie mosty w roli głównej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wrocławskie mosty w roli głównej
Przedsięwzięcie Mosty odbywa się w sobotę 20 czerwca we Wrocławiu. Na zdjęciu Most OławskiFoto: mat. promocyjne ESK2016

To chyba największy performance w Europie, który dzieje się symultanicznie na 27 mostach. We wszystko zaangażowało się około tysiąca osób - mówi Karolina Marciniak, szefowa wrocławskiego przedsięwzięcia Mosty.

Posłuchaj

Michał Nogaś i Dominika Kawalerowicz (szefowa zespołu merytorycznego ESK 2016) opowiadają o wydarzeniach w ramach ESK Wroclaw 2016 (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W "Radiowym domu kultury" zaglądamy do Wrocławia, gdzie mosty i kładki zamieniły się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne i ciemnie fotograficzne... Wszystko pod okiem Chrisa Baldwina, kuratora ds. performance ESK.

W audycji słyszymy, których mostów nie można w ten weekend ominąć, spacerując po Wrocławiu. Wspominamy choćby o instalacji "Zielony Beton" zrealizowanej na Moście św. Klary. - To piękna instalacja w centrum Wrocławia. Młody chłopak obrazuje to, jak Wrocław wygląda teraz i jak mógłby wyglądać. To zjawiskowe. Tę instalację można oglądać do godziny 16.00 w niedzielę - opowiada rozmówczyni Michała Nogasia.

Tu można posłuchać całej audycji >>>

W audycji wspominamy też o "Utopijnym Wrocławiu" przygotowanym przez uczniów jednego wrocławskiego Gimnazjum nr XIII im. Unii Europejskiej, zapraszamy też do kina samochodowego, gdzie ekran będzie stanowiła membrana stadionu.

Dodajmy, że w piątek ogłoszono założenia i najważniejsze punkty programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W "Radiowym domu kultury" opowiada o nich dziś Dominika Kawalerowicz, szefowa zespołu merytorycznego ESK.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury

Prowadzą: Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś

Goście: Dominika Kawalerowicz (szefowa zespołu merytorycznego ESK), Karolina Marciniak (szefowa przedsięwzięcia Mosty we Wrocławiu), Monika Kamer (nauczycielka j. angielskiego w Gimnazjum nr XIII im. Unii Europejskiej we Wrocławiu), Rober Maniak (autor projektu Most(l)y)

Data emisji: 20.06.2015

Godzina emisji: 12:15

fbi/mk

Polecane