Simona Kossak - czarownica, którą pokochały zwierzęta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Simona Kossak - czarownica, którą pokochały zwierzęta
Simona Kossak i Żabka - to jedna z wielu fotografii, które można zobaczyć w książce Anny KamińskiejFoto: materiały promocyjne

Mówili o niej "Czarownica" albo "Królowa Puszczy", bo mieszkała z dzikimi zwierzętami i przyjaźniła się z krukiem. Ptak był złodziejem, atakował rowerzystów i nie pozwalał wypisać mandatów swojej opiekunce.

Posłuchaj

Michał Nogaś opowiada o książce "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+
''

Ostatnia Kossakówna - córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza. Miała być synem i czwartym Kossakiem, tak jak przodkowie dźwigać sztalugi i znane nazwisko. Wybrała jednak własną drogę…

"Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" to tytuł książki Anny Kamińskiej, w której autorka przybliża nam postać opiekunki i miłośniczki zwierząt. - Jest to niesamowicie interesująca opowieść o niezwykłej kobiecie, której od kilku lat nie ma już z nami. W tej książce jest wszystko: miłość i nienawiść, walka o spadek, przygoda, wzloty i upadki, dobrzy i źli ludzie - mówi Michał Nogaś.

Przy okazji rozmowy o książce Wojciech Mann wyjaśnia słuchaczom dwie bardzo ważne kwestie. Jedna jest związana z Żabką, druga… z komarem.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 19.06.2015
Godzina emisji: 7:40

materiały promocyjne/iwo/mk

Polecane