Jan Kanty Pawluśkiewicz: moje marzenia zawsze krążyły wokół jazzu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan Kanty Pawluśkiewicz: moje marzenia zawsze krążyły wokół jazzu
Jan Kanty Pawluśkiewicz - kompozytor piosenek, muzyki teatralnej i filmowejFoto: Andrzej Bołdaniuk

Był wychowywany na człowieka rzetelnego i godnego zaufania, a nie na ćmę barową. - Moje myśli zawsze krążyły wokół jazzu i tego, by być w prawdziwym klubie jazzowym, ale było to niemożliwe w Nowym Targu - mówi Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Posłuchaj

Rozmowa z Janem Kantym Pawluśkiewiczem (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziennikarz Wacław Krupiński napisał książkę "Jan Kanty Osobny", która odsłania nieznane dotychczas strony osobowości i życia znanego kompozytora piosenek. - Krystyna i Leszek Moczulscy, zaprzyjaźnieni z bohaterem książki od ponad 40 lat, powiedzieli, że dowiedzieli się z niej wielu nowych rzeczy. Tym bardziej osoby, które znają go z jego rozlicznej twórczości, dowiedzą się wiele o tym, jak ten mężczyzna z Nowego Targu się wspinał i doszedł tam, gdzie doszedł - mówi autor publikacji.

Z rozmowie z Katarzyną Borowiecką Jan Kanty Pawluśkiewicz opowiada o tym, ja chodził do miejsc, "gdzie gnoi się młodzież," oraz jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z Krzysztofem Komedą.

W czasie audycji fragmenty książki "Jan Kanty Osobny" czytali Anna Smołowik i Wojciech Malajkat. Piosenki Jana Kantego Pawluśkiewicza śpiewał Organek (akompaniował Tomasz Lewandowski).

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Jan Kanty Pawluśkiewicz (kompozytor piosenek, muzyki teatralnej i filmowej), Wacław Krupiński (dziennikarz, autor książki "Jan Kanty Osobny"), Wojciech Malajkat (aktor), Anna Smołowik (aktorka filmowa i teatralna), Tomasz Organek (kompozytor, wokalista, muzyk), Tomasz Lewandowski (kompozytor, muzyk)
Data emisji: 18.06.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Polecane