Piotr Gliński: ten rząd jest skompromitowany

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Gliński: ten rząd jest skompromitowany
Według Piotra Glińskiego zmiany w rządzie nie mają znaczeniaFoto: Trójka

- Zmiany w rządzie to ruch czysto wizerunkowy. Próba, podjęta na kilka miesięcy przed wyborami, zmiany dość nieprzyjemnej sytuacji - powiedział przewodniczący Rady Programowej PiS.

Posłuchaj

Przewodniczący Rady Programowej PiS Piotr Gliński o zmianach w rządzie (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Nowym ministrem zdrowia będzie prof. Marian Zembala. Poseł PO Andrzej Czerwiński obejmie resort skarbu. Z kolei były wioślarz Adam Korol będzie szefem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ich poprzednicy - Bartosz Arłukowicz, Włodzimierz Karpiński i Andrzej Biernat - podali się do dymisji w związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej.

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Serwis specjalny >>>Według Piotra Glińskiego "to są zmiany trochę niepoważne". - Zwalnia się całą grupę ministrów dopiero w rok po tym, co się stało. Afera taśmowa została ujawniona rok temu. To jest niezrozumiałe - ocenił gość "Salonu politycznego Trójki". - To nie ma żadnego znaczenia, to jest tylko i wyłącznie operacja wizerunkowa - dodał. - Ten rząd jest skompromitowany - podkreślił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W radiowej Trójce przewodniczący Rady Programowej PiS wyraził opinię, że Platforma Obywatelska nie utrzyma władzy po wyborach parlamentarnych. W audycji wyjaśnił, dlaczego tak uważa. Opowiedział też o programie Prawa i Sprawiedliwości.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Beata Michniewicz

Gość: Piotr Gliński (przewodniczący Rady Programowej PiS)

Data emisji: 16.06.2015

Godzina emisji: 8.13

kk/mp

Polecane