Paulina Skibińska 2015

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paulina Skibińska 2015
Paulina Skibińska odebrała nagrodę - 10 tys. zł Foto: W. Kusiński/PR

- Ta nagroda jest dla mnie ważna, bo "Obiekt" był moim debiutem reżyserskim. Potwierdzenie tego, że film się podoba i ludzie chcą go oglądać, szczególnie się dla mnie liczy. Tym bardziej, że grono, które nas oceniało, to przecież nasi idole - powiedziała laureatka Talentów Trójki.

Paulina Skibińska, zwyciężczyni konkursu w kategorii Film, nagrodę otrzymała za "nietuzinkową wyobraźnię i perfekcyjne opanowanie warsztatu filmowego; za wrażliwość wizualną i umiejętność budowania nastroju; za dojrzałą osobowość twórczą".

Paulina Skibińska ukończyła scenopisarstwo w Szkole Filmowej w Łodzi. Obecnie pisze tam doktorat na wydziale reżyserii. Jest autorką scenariuszy do krótkometrażowych filmów nagradzanych w Polsce i za granicą, m.in. "Http://", "Pocałunek", "48h TV". Aktualnie pracuje na debiutem pełnometrażowym w ramach międzynarodowych warsztatów MIDPOINT. Jej doceniony przez jurorów Talentów Trójki "Obiekt" otrzymał niedawno Nagrodę Specjalną Jury Filmów Krótkometrażowych na 37. Festiwalu Filmowym Sundance.

Talenty Trójki - wszystko o plebiscycie >>>

ei/iwo

Polecane