Dołącz do ekipy "Busem przez świat"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dołącz do ekipy "Busem przez świat"!
Ekipa "Busem przez świat" podróżowała po drogach Europy, Australii i Ameryki PółnocnejFoto: busemprzezswiat.pl

Ćwierćwiecze ma już za sobą, na koncie kilkadziesiąt odwiedzonych państw oraz wymianę licznych części i podzespołów, które zepsuły się w trasie. To VW Transporter, którym podróżuje po świecie ekipa "Busem przez świat".

Posłuchaj

Dołącz do ekipy "Busem przez świat"! (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

VW Transporter jest sercem przygody, którą 5 lat temu rozpoczęło 5 studentów. Przemierzyli oni busem ponad 100 tysięcy kilometrów i szybko poznali tajniki mechaniki samochodowej.

Co może się zepsuć w ponad 20-letnim busie? Właściwie wszystko. Może rozsypać się skrzynia biegów albo odpaść koło. – Niedawno próbowaliśmy policzyć wszystkie większe i mniejsze awarie, które się zdarzyły. Doliczyliśmy się przeszło 50 – mówi słuchaczom Trójki Karol Lewandowski, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Gość audycji opowiada o trwającej wciąż eskapadzie ludzi spod znaku "Busem przez świat". Opowiada nie tylko o odbytych podróżach, lecz także o planach na przyszłość. Zdradza, że "busowa ekipa" zamierza przejechać przez trzy Ameryki. Czy można dołączyć do planowanych wypraw? Oczywiście! O szczegółach mówimy w audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Karol Lewandowski (pomysłodawca przedsięwzięcia "Busem przez świat")
Data emisji: 4.06.2015
Godzina emisji: 10.20

iwo/jp

Polecane