Polacy boją się uchodźców z Syrii?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polacy boją się uchodźców z Syrii?
Kwestia uchodźców szukających schronienia w państwach Europy jest wielowątkowa. Jak twierdzą goście "Klubu Trójki", Polacy podchodzą do tego problemu zbyt stereotypowoFoto: Photo Unit/Flickr

- Dziś w ramach Unii Europejskiej pięć państw przyjmuje 85 procent wszystkich uchodźców, największe z nich to Niemcy i Szwecja - tłumaczy prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami UW.

Posłuchaj

Dariusz Rosiak rozmawia ze specjalistami na temat kontrowersji wokół przyjmowania w Polsce uchodźców z Syrii (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Dariusz Rosiak rozmawia ze swoimi gośćmi na temat tego, jak obecnie wygląda proces osiedlania się i asymilacji uchodźców w krajach europejskich. - Czas pełnej integracji to siedem lat - mówi profesor Duszczyk. Arabista z Uniwersytetu Warszawskiego dr George Yacoub odnosi się natomiast do kontrowersji społecznych dotyczących osiedlenia się Polski chrześcijan oraz muzułmanów z terenów objętych działaniami militarnymi.

Z audycji dowiadujemy się także m.in. dlaczego przywódcy Niemiec i Szwecji nie boją się przyjmować uchodźców oraz na czym polega mylne przekonanie Polaków o osobach, które szukają w Polsce azylu.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Goście: dr Marta Woźniak, (Uniwersytet Łódzki, prowadzi badania wśród syryjskich uchodźców w Szwecji, dr George Yacoub (arabista z Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Maciej Duszczyk (Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 2.06.2015

Godzina emisji: 21.07

fbi

Polecane