Czy akcja "Kocham. Nie Biję" nadal jest potrzebna?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy akcja "Kocham. Nie Biję" nadal jest potrzebna?
Bicie dzieci wpływa na ich psychikę i kształtuje ich relacje społeczne (zdjęcie ilustracyjne) Foto: pixabay/tobbo

Zainaugurowano kolejną edycję kampanii "Kocham. Nie Biję". Czy to znaczy, że lata tłumaczenia, iż przemoc nie jest metodą wychowawczą, poszły na marne?

Posłuchaj

Czy akcja "Kocham. Nie Biję" nadal jest potrzebna? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Według Cezarego Sochackiego, prezesa Fundacji "Krajowe Centrum Kompetencji", w Polsce wciąż żywy jest stereotyp, że klaps czy szturchnięcie dziecka nie są niczym złym. - Przyzwolenie społeczne do stosowania kar cielesnych, mimo zakazu prawnego, jest wciąż wysokie i utrzymuje się na poziomie aż 61 proc. - wyjaśnia gość audycji.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara zapewnia, że państwo powinno podejmować odpowiednie działania mające na celu eliminację przemocy. - W dzisiejszym świecie państwo jest odpowiedzialne za to, żeby nikogo nie spotykała przemoc, bez względu na to, czy jest to przemoc na ulicy, w domu czy w szkole - mówi.

W audycji eksperci tłumaczą, co niesie ze sobą bicie dzieci i jakie metody wychowawcze stosować zamiast klapsów. W dyskusji biorą też udział słuchacze prezentujący bardzo różne stanowiska i podglądy…

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń 
Goście: Cezary Sochacki (prezes Fundacji "Krajowe Centrum Kompetencji"), Małgorzata Fuszara (pełnomocnik rządu ds. równego traktowania), Aneta Zielińska-Woźniak (psycholog dziecięcy), Mariusz Sokołowski (rzecznik Komendy Głównej Policji)
Data emisji: 2.06.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/mp

Poniżej prezentujemy wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji:

Polecane