Czy Polska powinna pomóc chrześcijanom z Syrii?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy Polska powinna pomóc chrześcijanom z Syrii?
Chrześcijanom w Syrii - opanowanej przez bojowników Państwa Islamskiego - grozi śmierć. Jedynym ratunkiem jest wyjazd z krajuFoto: Pixabay/CC/tpsdave

- Priorytetem jest pomoc osobom, które uciekły z domów i są w rejonach, w które wkracza Państwo Islamskie, traktujące ludzi w bardzo brutalny sposób - uważa Samer Masri, prezes Fundacji Wolna Syria.

Posłuchaj

Czy Polacy powinni przyjąć syryjskich uchodźców? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak poinformowała premier Ewa Kopacz, "Polska przyjmie 60 rodzin z Syrii. Chrześcijanie, którzy są tam w barbarzyński sposób prześladowani, zasługują na to, żeby kraj chrześcijański, jakim jest Polska, podążył im z pomocą".

Poseł PSL John Godson uważa, że Polska powinna przyjąć uchodźców. - Rząd polski nie będzie ponosił kosztów z tym związanych. Kościoły chrześcijańskie oraz Fundacja "Estera" zobowiązują się do opieki nad tymi ludźmi - mówi.

W audycji Kuba Strzyczkowski rozmawia ze swoimi gośćmi także o obawach i kontrowersjach związanych z planami przyjęcia syryjskich uchodźców oraz uciekinierów z innych miejsc, m.in. Afryki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście: John Godson (poseł PSL), Ewa Kopacz (premier), Barbara Ziembicka (Fundacja SOS dla Życia), Samer Masri (Prezes Fundacji Wolna Syria), dr Bartłomiej Nowatorski (politolog, przewodniczący Stowarzyszenia Wiedzy Obywatelskiej na rzecz Demokracji), Agnieszka Kosowicz (Polskie Forum Migracyjne)
Data emisji:
28.05.2015
Godzina emisji:
12.05

fbi/iwo

 


Polecane