Najbardziej demokratyczne instytucje, które zachęcają do czytania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Najbardziej demokratyczne instytucje, które zachęcają do czytania
Z badań amerykańskich socjologów wynika, że dzieci, które czytają książki znacznie bardziej świadomie korzystają z nowych technologii. Ci, którzy nie czytają traktują internet i nowości technologiczne jako gadżet i zabawęFoto: pixabay

- Dzisiejsze biblioteki nie są miejscem, gdzie się tylko wypożycza książki. To centra kultury, które dają mieszkańcom bezpłatny dostęp do dóbr kultury - mówi Anna Andrzejkiewicz.

Posłuchaj

Dlaczego biblioteki są tak ważne? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Biblioteka to jedyne takie miejsce, które daje powszechny, bezpłatny i nieograniczony dostęp do kultury wysokiej jakości. - Wypożyczalnie książek są łącznikiem do życia społecznego. Są najbardziej demokratycznymi instytucjami, w których dostęp do kultury nie jest ograniczony żadnymi barierami - mówi Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Olsztynie.

Goście w studiu podkreślają, że w dobie zmian technologicznych i nowych mediów biblioteki pozostały tym, czym zawsze były - miejscem, w którym ludzie są zarażani chęcią czytania książek. - Osoba czytająca jest bardziej odważna, bardziej świadoma siebie - podkreśla Krzysztof Dąbkowski.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Anna Andrzejkiewicz (dyrektor Biblioteki Publicznej w Kałuszynie), Krzysztof Dąbkowski (dyrektor Miejskiej Biblioteki w Olsztynie), Małgorzata Piekarska (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Polecane