"Gramy dla Wojtka" - posłuchaj koncertu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Gramy dla Wojtka" - posłuchaj koncertu
Kazik Staszewski i Marek NiedźwieckiFoto: Wojciech Kusiński / PR

W audycji "Magiel Wagli" zaprezentujemy trzecią godzinę charytatywnego koncertu dla Wojtka Przybylskiego.

Koncert odbył się 12 maja w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Dwie pierwsze godziny transmitowaliśmy na żywo na antenie Trójki, teraz - w audycji "Magiel Wagli" we wtorek (19 maja) o godz. 19.05 - zapraszamy na retransmisję trzeciej godziny koncertu.

Wojtek Przybylski jest reżyserem dźwięku o ogromnym doświadczeniu w nagraniach różnych form i stylów muzycznych. Z Polskim Radiem związany od 1973 roku - przez 25 lat etatowo, a od 1998 zapraszany do współpracy.

Wojtek dokonywał nagrań orkiestr w repertuarze rozrywkowym i klasycznym, m.in.: Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Stefana Rachonia, Jana Pruszaka oraz Mieczysława Nowakowskiego, a także big bandów, m.in.: Warsaw Band czy radiowego zespołu Andrzeja Trzaskowskiego. Dla Polskiego Radia rejestrował koncerty i festiwale muzyczne, m.in.: w Opolu i Sopocie. Nagrywał też muzykę do filmów (m.in. "Vabank"), seriali (np. "Alternatywy 4") i licznych spektakli teatralnych.
Nagrywał większość wykonawców należących do czołówki polskiej muzyki rozrywkowej, zespoły i solistów rockowych, folkowych, jazzowych, w tym m.in.: pierwsze kultowe nagrania zespołów Perfect, Maanam, Republika, Kult, Kazik oraz artystów tej miary co Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Jacek Niedziela, Andrzej Jagodziński. Ostatnio pracował nad nowa płytą zespołu Zakopower.

Sponsorem
Sponsorem koncertu był PZU

Uzbierała się długa lista nazwisk osób, z którymi Wojtek spotkał się z w studiu i nie sposób wymienić wszystkich, ale podkreślić trzeba Jego życzliwość dla wszystkich wykonawców i  zaangażowanie podczas pracy. Teraz Wojtek potrzebuje naszej życzliwości, serca i zaangażowania. Dlatego właśnie dla niego zagraliśmy.
W koncercie udział wzięli: EWA BEM, TOMASZ STAŃKO, ANDRZEJ JAGODZIŃSKI, ZBIGNIEW WODECKI, JUSTYNA STECZKOWSKA, EDYTA BARTOSIEWICZ, KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, T.LOVE, KAZIK & KWARTET ProForma, KULT, KNŻ, RUTA, FISZ, EMADE TWORZYWO, PERFECT, LADY PANK, ROBERT GAWLIŃSKI, KAPELA ZE WSI WARSZAWA.

22 1440 1101 0000 0000 0325 8057 WOJTEK PRZYBYLSKI - to nr konta Polskiej Fundacji Muzycznej, na które można dokonywać wpłat dla Wojtka Przybylskiego.

(mat. prasowe)

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane