Rozgrzewka przed Orange Warsaw Festival: koncert na dachu dworca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rozgrzewka przed Orange Warsaw Festival: koncert na dachu dworca
Terrific SundayFoto: OWF / mat. promocyjne

- Zespół Terrific Sunday był z Trójką i ze mną osobiście od samego początku - mówi o piątkowym koncercie na dachu dworca Warszawa-Środmieście Piotr Metz.

Posłuchaj

Relacja Piotra Metza z dworca Warszawa-Śródmieście - miejsca koncertu Terrific Sunday (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

- Z dworca chcemy uczynić miejsce, które nie tylko kojarzy się z samą podróżą. Jest w centrum i może służyć tego typu wydarzeniom, jak to dzisiejsze - przyznaje prezes PKP S.A. Piotr Ciżkowicz.

Koncert młodej poznańskiej grupy (piątek, 15 maja, godz. 20.oo) to rozgrzewka przed Orange Warsaw Festival, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu i któremu patronuje Trójka.

Terrific Sunday to poznański kwartet grający od marca 2013 r. Mimo zaledwie dwuletniego stażu grupa ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach oraz koncerty u boku takich artystów, jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy. Ponadto zespół został finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka 2014, dzięki któremu zagrał w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. - To jeden z najciekawszych debiutów na naszej rockowej scenie. Wierzę, ze będzie o nich bardzo głośno i cieszę się, że miałem okazję przybliżyć ich muzykę słuchaczom Programu 3 - mówi Piotr Metz, który jako jeden z pierwszych dziennikarzy w Polsce zaczął grać utwory poznaniaków.

Terrific Sunday tworząc swoje utwory, inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: "Terrific Sunday EP" oraz "Tonight EP", które zespół wydał własnym sumptem i sam dystrybuował w sieci. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów, jaki krytykę, a zespół podpisał kontrakt z jedną z dużych wytwórni fonograficznych. Debiutancka płyta Terrific Sunday ukaże się jesienią, a zapowiada ją singiel "Bombs Away", którego można posłuchać na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Autor: Piotr Metz

Gość: Piotr Ciżkowicz (prezes PKP S.A.)

Data emisji: 15.05.2015

Godzina emisji: 18.15

fbi

Polecane