Polski problem z zaufaniem. Jak je pielęgnować?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polski problem z zaufaniem. Jak je pielęgnować?
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Zaufanie jest cechą, która rozwija się całe życie i jest to coś, na co nie można machnąć ręką - mówi psycholożka Aleksandra Denst-Sadura.

Posłuchaj

Zaufanie - wartość podstawowa? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Anna Cieplak podkreśla, że budowanie zaufania to wchodzenie w dialog z drugą osobą. - W Polsce, patrząc choćby na przestrzeń publiczną widać, że mamy problem z zaufaniem, bo odgradzamy się. Może to wynikać z wielu powodów, a jednym z nich jest to, że nie jesteśmy w stanie wyjść do sąsiada, który jest trochę inny - opowiada terapeutka.

Postawa otwartości i zaciekawienia, zdaniem gości, jest budowaniem mentalnej przestrzeni, która pozwala wejść w dialog. - By zaufać innym, najpierw musimy zaufać sobie. Musimy mieć bazę, by otworzyć się na świat i zrobić kroki, które prowadzą nas do dojrzałości - mówi Aleksandra Denst-Sadura. W audycji goście Trójki podpowiadają też m.in. jak wypracować większe zaufanie w społeczeństwie.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Anna Cieplak (prowadzi warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, napisała dla nich książkę "Zaufanie"), Aleksandra Denst-Sadura (psycholożka)

Data emisji: 13.05.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Polecane