"Wkrótce przyjdzie Armagedon". Wiara świadków Jehowy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wkrótce przyjdzie Armagedon". Wiara świadków Jehowy
God and religionFoto: Pixabay

Świadkowie Jehowy nie obchodzą Bożego Narodzenia, Dnia Babci, urodzin, imienin czy świąt państwowych. - Chodzi o to, by nie świętować istnienia pojedynczej osoby, bo jest ważniejsza osoba, którą jest Bóg - opowiada Robert Rient, autor książki "Świadek" .

Posłuchaj

"Świadek". Człowiek, który opuścił Jehowę (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Robert Rient wychował się w rodzinie, która od wielu pokoleń była świadkami Jehowy. Sam o tym, że jest inny świat, dowiedział się w zerówce z okazji Dnia Babci. - Jeszcze nie wiedziałem, że świadkowie Jehowy nie obchodzą Dnia Babci i pewnie bym nie wykonywał tych laurek. Oni obchodzą tylko jedno święto raz w roku na pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa, które nie jest celebracją, a godzinnym wykładem - mówi Rient.

O tym czym jest dzieciństwo Rient dowiedział się 20 lat później, gdy rozpoczął terapię. Swoje pierwsze lata życia spędził w siedmiotysięcznej Szklarskiej Porębie. - Wszyscy wiedzieli kto jest "z kociej wiary", bo tak potocznie mówiło się o świadkach Jehowy. 50 świadków miało między siebie podzieloną Szklarską Porębę, czyli tereny rozpisane na małych karteczkach - opowiada pisarz.

Jakie są zasady wiary panujące wśród świadków Jehowy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Michał Nogaś

Gość: Robert Rient (autor książki "Świadek")

Data emisji: 12.05.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/fbi

Polecane