Bębny, talent i kultura pokoju

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bębny, talent i kultura pokoju
Jerzy "Słoma" Słomiński opowiada Michałowi Olszańskiemu o swojej pasji muzycznej i pomyśle na budowę Rodzinnego Dom Kultury PokojuFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

- Miałem 14 czy 15 lat, kiedy przytuliłem pierwszy bęben i już się z nim nie rozstałem - mówi Jerzy "Słoma" Słomiński.

Posłuchaj

Jerzy "Słoma" Słomiński gościem Michała Olszańskiego (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jako młody chłopak dostał się ze znakomitym wynikiem na krakowską ASP. Na studiach pojawiały się jednak problemy, ponieważ nie podzielał ogólnoobowiązującej sympatii do ZSRR... Mimo to rozwijał talenty: rzeźbił, zajmował się ceramiką i przede wszystkim grał. Przez kilkanaście lat jego głównym zajęciem było potem robienie bębnów, które trafiały w ręce znamienitych muzyków, choć sam o tym nie wiedział.

Dziś Jerzy "Słoma" Słomiński wciąż robi bębny na zamówienie, gra koncerty oraz projektuje domy. - Mam poczucie, że powinniśmy robić różne rzeczy o własnych siłach. Tylko w ten sposób możemy zachować samodzielność i niezależność - przyznaje w rozmowie z Michałem Olszańskim.

W audycji opowiada też o najważniejszym dla niego obecnie projekcie - planie budowy Rodzinnego Domu Kultury Pokoju pod Lublinem. Tłumaczy, czym jest dla niego kultura pokoju i dlaczego całą swoje energię chce przeznaczyć na jej krzewienie.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadził:
Michał Olszański
Gość: Jerzy "Słoma" Słomiński (muzyk)
Data emisji: 8.05.2015
Godzina emisji: 12.05

fbi/mg

Polecane