Myśliwi stanowią prawo dla siebie. To jest fair?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Myśliwi stanowią prawo dla siebie. To jest fair?
Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Gorąca dyskusja w "Za, a nawet przeciw" Foto: Lord Mountbatten/Wikimedia Commons/CC

Sejmowa podkomisja pracuje nad polskim prawem łowieckim. Niemalże wszyscy członkowie podkomisji to... myśliwi!

Posłuchaj

Gorąca dyskusja w sprawie zmiany prawa łowieckiego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłowie odrzucili rządowy postulat zakazu udziału dzieci w polowaniach. Zakaz trucia środowiska ołowianą amunicją chcą odroczyć na dziesięć lat.

Tomasz Kulesza (PO) z sejmowej podkomisji i jednocześnie członek Polskiego Związku Łowieckiego nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, że zmianą prawa łowieckiego zajmują się myśliwi. Jego zdaniem merytoryczne podejście do kwestii związanych z funkcjonowaniem Sejmu jest najważniejsze.

Arkadiusz Glass z Koalicji Organizacji Pozarządowych "Niech żyją" zwraca uwagę, że prawo łowieckie stoi ponad prawem własności od czasów stalinowskich. - Związek Łowiecki to jedyna organizacja w Polsce, która może zdecydować, że myśliwi wejdą na prywatną działkę i tam będą polować - mówi.

Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Zapraszamy do wysłuchania gorącej dyskusji słuchaczy i zaproszonych gości.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Marek Gos (PSL), Jacek Bożek (Klub Gaja), Paweł Grzelak (Instytut Studiów Politycznych PAN), Eugeniusz Czykwin (SLD), Arkadiusz Glaas (Koalicja Organizacji Pozarządowych "Niech żyją"), Tomasz Kulesza (PO)
Data emisji:
6.05.2015
Godzina emisji:
12.05

mp/fbi

Oto wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji:


Polecane