"Księga szeptów" - ważny temat i piękna książka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Księga szeptów" - ważny temat i piękna książka
Michał Nogaś przedstawia książkę o Ormianach, którzy zostali zmuszeni, by opuścić zamieszkiwane przez siebie ziemie Armenii i rozproszyć się po innych krańcach świataFoto: Pixabay/CC/tpsdave

- Powieść tę należy traktować jako autobiograficzną. I choć nie pozwala na jednoznaczną interpretację, jest warta tego, by po nią sięgnąć - mówi o książce na temat ludobójstwa Ormian z 1915 roku Michał Nogaś.

Posłuchaj

Michał Nogaś przedstawia "Księgę szeptów" (Trójkowy Znak Jakości/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

/

Książka rumuńskiego Ormianina, Vurajana Vosganiana, opowiada o przodkach pisarza, którzy przed stu laty musieli opuścić swoje domy, by chronić życie. Nie udało się to tak wielu osobom, że ludobójstwo Ormian określane jest powszechnie jako druga (po holokauście) największa tragedia w historii.

książka jest nie tylko pięknie napisana, ale też i wielowątkowa.
Pokazuje, w jaki sposób wielu Ormian broniło si Pokazuje, w jaki sposób wielu Ormian broniło się

Jak czytamy w nocie wydawcy, opowiadając swoją historię Ormianie "starają się zrzucić ciężar traumy - swojej i swoich poprzedników. Historia ludobójstwa Ormian z 1915 roku, historia niekończących się konwojów wygnańców w marszu śmierci na pustyni Deir-ez-Zor, historia Ormian, którzy obrali drogę uchodźstwa, zostały odmalowane na stronach powieści wręcz olśniewająco"

Michał Nogaś omawia w audycji największe walory publikacji i dzieli się ze słuchaczami wrażeniami, jakie w nim samym wywołała.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 01.05.2015
Godzina emisji: 8:45

 

mat. prasowe/fbi/ei

Polecane