Jak brzmi kszyk i jak lata jerzyk, czyli Nogaś i Mann uczą się od Kruszewicza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak brzmi kszyk i jak lata jerzyk, czyli Nogaś i Mann uczą się od Kruszewicza
Dyrektor warszawskiego ZOO świetnie znany jest słuchaczom Trójki z piątkowych gawęd o zwierzętach Foto: Andrzej Bołdaniuk

"Trójkowe gawędy Doktora Kruszewicza" to książka, którą nie tylko świetnie się czyta, ale też ogląda, a nawet można jej słuchać!

Posłuchaj

Michał Nogaś i Wojciech Mann uczą się od Andrzeja Kruszewicza (Trójkowy Znak Jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

/

Trójkowy recenzent książek Michał Nogaś z lubością cytował anegdotyczne i ciekawe opowieści o ptakach. - Jerzyk na przykład, wylatując z gniazda, umie już wszystko, co będzie mu w życiu potrzebne. Do tego jest prawdziwym władcą przestworzy. Dla jerzyka deszcze w Warszawie to nie jest problem. Może dzieci na kilka dni zostawić w gnieździe, a sam polecieć do Bawarii albo latać nad Paryżem - przytaczał fragmenty książki Michał Nogaś.

Do wydawnictwa dołączona jest płyta z gawędami dyrektora warszawskiego ZOO, nadawanymi w piątkowej audycji "Zapraszamy do Trójki". Jak przypomniał Michał Nogaś, Andrzej Kruszewicz i Dariusz Pieróg prowadzą swoje rozmowy już od 20 lat!

W trackie audycji można było usłyszeć m.in. dlaczego Wojciech Mann nie nosi kaloszy, po co kura zjada kamienie i jaki dźwięk wydaje kszyk. A konkretnie kszyk w wersji Michała Nogasia.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 24.04.2015
Godzina emisji: 7:40

ei/mk

Polecane