Trójka we Wrocławiu - mieście z Trójkowym Znakiem Jakości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka we Wrocławiu - mieście z Trójkowym Znakiem Jakości
Magda Jethon, Marek Niedźwiecki i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który dumnie prezentuje dyplom dla miasta, odznaczonego Trójkowym Znakiem Jakości Foto: K. Goleniewska/ PR3

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odebrał z rąk dyrektor Programu 3 Magdy Jethon dyplom nadania miastu Trójkowego Znaku Jakości. Nie pozostał Trójce dłużny...

Posłuchaj

Gabriela Darmetko opowiada o Trójkowym krasnalu (Zapraszamy do Trójki-popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

No i stało się! Tuż po rozpoczęciu Listy Przebojów Programu Trzeciego Marek Niedźwiecki oddał głos dyrektor Magdzie Jethon i prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi.

- Jest mi niezwykle miło wręczyć Panu te dokumenty. Świadczą o tym, że Wrocław jest pierwszym na świecie miastem, które otrzymuje Trójkowy Znak Jakości. W uzasadnieniu napisaliśmy, że przyznajemy to wyróżnienie za duszę, charakter, urodę i inteligencję. To są te cechy, za które my, Trójkowicze, kochamy Wrocław - mówiła dyrektor Magda Jethon.

Oto
Oto on, Trójkowy krasnal! (fot. PR)

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz z radością przyjął dyplom. - Jestem dumny i szczęśliwy. Umieścimy ten znak na wszystkich rogatkach miasta, żeby się chwalić, że mamy Trójkowy Znak Jakości - przyznał. Dodał, że w prezencie dla Trójki Wrocław ma specjalnego Trójkowego Krasnala, który będzie na stałe zdobił miasto. - Moim zdaniem przypomina on niektórych naszych redaktorów, ale najlepiej by ocenili to sami słuchacze - relacjonowała  z Wrocławia Gabriela Darmetko.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków, w których opisujemy jak wygląda nowy wrocławski krasnal.

Dyrektor
Dyrektor Magda Jethon odsłania we Wrocławiu Trójkowego krasnala, fot. Gabriela Darmetko/PR

Podczas specjalnego wydania Listy Przebojów nie brakowało znakomitych gości, a także niespodzianek dla słuchaczy. W audycji nadawanej z wyjazdowego, wrocławskiego studia Trójki wzięli udział artyści związani ze stolicą Dolnego Śląska: Martyna Jakubowicz, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Stanisław Szelc i Leszek Niedzielski oraz Łukasz "L.U.C." Rostkowski. Wszyscy mówili m.in. o tym, dlaczego na miejsce do życia wybrali właśnie stolicę Dolnego Śląska. Martyna Jakubowicz wysłuchała dodatkowo wyjątkowej wersji "Sto lat".

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości >>>

 

Program 3 przyznał Wrocławiowi Trójkowy Znak Jakości 1 kwietnia, w dniu swoich 53. urodzin. Od 2009 roku tym tytułem były nagradzane najbardziej wartościowe książki i płyty.

fbi/mm

Polecane