Czy Nocne Wilki przejadą przez Polskę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy Nocne Wilki przejadą przez Polskę?
"Nocne Wilki" nie mogą wjechać także do BerlinaFoto: Youtube/Игорь Хаджик

- Te osoby stwarzają zagrożenie - mówił w "Pulsie Trójki" Tomasz Czuwara. Odmiennego zdania był Wiktor Węgrzyn, który stwierdził, że "prowokacja jest organizowana przez stronę polską".

Posłuchaj

Czy Nocne Wilki przejadą przez Polskę? O tym mówili w "Pulsie Trójki" Tomasz Czuwara (Fundacja "Otwarty Dialog") i Wiktor Węgrzyn (komandor Rajdu Katyńskiego)
+
Dodaj do playlisty
+

Nocne Wilki to nacjonalistyczny klub motocyklowy, którego członkowie są zaprzyjaźnieni z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Klub poparł m.in. aneksję Krymu przez Rosję i m.in. dlatego trafił na listę sankcji USA. Członkowie organizacji pod koniec kwietnia chcą przejechać przez Polskę trasą Moskwa - Berlin, by uczcić 70-lecie zakończenia wojny.

Tomasz Czuwara z Fundacji "Otwarty Dialog" tłumaczył, że Nocnych Wilków nie należy traktować jako normalnych motocyklistów. - Te osoby stwarzają zagrożenie i jest bardzo duże ryzyko, że zostaną wykorzystane do tego, aby prowokować Polaków do zachowań, które później zostaną wykorzystane przez rosyjską propagandę - podkreślił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdu Katyńskiego, bronił motocyklistów i podczas audycji przeczytał list, który wystosował do ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny, aby umożliwić Nocnym Wilkom przejazd przez Polskę. - Prowokacja jest organizowana przez stronę polską. Oni jadą po raz trzeci, a po raz pierwszy jest taka afera - podkreślił gość Trójki. Dodał, że "nie da się na komendę nie lubić Rosjan".

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Tomasz Czuwara (Fundacja "Otwarty Dialog"), Wiktor Węgrzyn (komandor Rajdu Katyńskiego)
Data emisji: 16.04.2015
Godzina emisji: 17.46

mr/iwo

Polecane