Adam Jarubas: jestem przeciwko przemocy, ale nie podpisałbym konwencji Rady Europy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Adam Jarubas: jestem przeciwko przemocy, ale nie podpisałbym konwencji Rady Europy
Polityk PSL uważa, że nie zawsze wszystko to, co przychodzi z Unii Europejskiej jest dobreFoto: Trójka/Polskie Radio

Konwencja antyprzemocowa budzi duże emocje. Kandydat PSL na prezydenta mówił w radiowej Trójce, że podjąłby inną decyzję niż Bronisław Komorowski, który złożył podpis pod dokumentem Rady Europy.

Posłuchaj

Adam Jarubas o konwencji antyprzemocowej (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej od dłuższego czasu dzieli nie tylko polityków. W poniedziałek Bronisław Komorowski podjął decyzję, aby ratyfikować dokument. Adam Jarubas powiedział w "Wyborczym salonie politycznym Trójki", że jest zdecydowanym przeciwnikiem przemocy, ale podpisu pod konwencją by nie złożył. Kandydat PSL na prezydenta zaznaczył, że nie odpowiada mu część ideologiczna dokumentu.

Polityk Ludowców uważa, że polskie ustawodawstwo nie jest ułomne w kwestii zapobiegania przemocy. - Warto by było je doskonalić, ale ryzykując jednak wchodzenia w pewne normy społeczne, które są moim zdaniem narzucane w tym dokumencie - podkreślił.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Adam Jarubas zabrał także głos w kwestii in vitro. - Uważam, że trzeba tę sprawę rozstrzygnąć. Dzisiaj można robić wszystko z zarodkami i tutaj potrzebna jest regulacja - zaznaczył. Czy kandydat PSL na prezydenta popiera projekt rządowy regulujący kwestie in vitro? Dowiesz się tego, słuchając całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Wyborczy salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Adam Jarubas (kandydat PSL w wyborach prezydenckich)

Data emisji: 14.04.2015

Godzina emisji: 8.13

aj/mk

Polecane