Urzędy skarbowe kontra polski podatnik

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Urzędy skarbowe kontra polski podatnik
Czy zmienią się zasady dotyczace płacenia podatków?Foto: Glow Images/East News

Rząd nie chce zgodzić się na prezydencki pomysł rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika! Dlaczego?

Posłuchaj

Gorąca dyskusja o pomyśle rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Rządzący obawiają się, że wprowadzenie zasady zmniejszy wpływy budżetowe. Ale sprawa nie jest jeszcze przegrana. Czy PO odrzuci projekt?

Zdaniem Andrzeja Malinowskiego - prezydenta organizacji Pracodawcy RP - z powodu niejasnych przepisów obecna sytuacja jest bolesna. - Wychodzi na to, że państwo nie jest dla obywatela, tylko obywatel dla państwa. Pamiętajmy, że obowiązkiem państwa jest tworzenie przepisów jasnych i zrozumiałych dla obywatela - podsumowuje.

Krystyna Skowrońska z PO mówi, że rząd i parlament doskonale wiedzą, że muszą stworzyć dobre i precyzyjne przepisy, które są ważne i czytelne nie tylko dla organów podatkowych, lecz także dla podatników. - Mam nadzieję, że prezydencki pomysł rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika uda się wprowadzić do końca tej kadencji Sejmu - mówi.

W audycji wypowiadali się goście i słuchacze. Rozmówcy Kuby Strzyczkowskiego zwracali uwagę na kwestie podatkowe, nad którymi powinni pochylić się rządzący i pracownicy urzędów skrarbowych. Zapraszamy do wysłuchania dźwięku dołączonego do audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: Andrzej Malinowski (prezydent organizacji Pracodawcy RP), Krystyna Skowrońska (PO), Jacek Czarnecki (Stowarzysznie Podatników w Polsce), Roman Przasnyski (ekonomista), Dariusz Joński (SLD), Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Konfederacja "Lewiatan")

Data emisji: 7.04.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

 

Polecane