Poznawanie kosmosu z Janiną Ochojską

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poznawanie kosmosu z Janiną Ochojską
Na półkach księgarń pojawiła się publikacja pt. "Świat według Janki", która przybliża nam postać szefowej PAH i ukazuje kulisy jej działalności humanitarnejFoto: PAP/Radek Pietruszka

"Świat według Janki" to książka przybliżająca nam życie i postać Janiny Ochojskiej. - To opowieść o człowieku, który od lat uczy nas pomagać i mówi, dlaczego należy to robić - stwierdza Michał Nogaś.

Posłuchaj

Michał Nogaś opowiada o książce "Świat według Janki" (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

/

- Jestem przekonana, że z pomocą humanitarną jest jak z poznawaniem kosmosu. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, jak dużo jest możliwe, jak wiele potrafimy osiągnąć - to słowa szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, które możemy przeczytać w książce.

W audycji przybliżamy słuchaczom postać kobiety, która - jak zauważa Michał Nogaś - "nie boi się konfrontacji ze światem doświadczonym, zniszczonym i wymagającym odbudowy". Mówimy o działaniach humanitarnych Janiny Ochojskiej, które rozpoczęły się w Sarajewie i od tamtej pory nieustannie trwają. Ze zdziwieniem odkrywamy też szokujące dane mówiące o tym, że Polacy należą do 8 proc. ludzi, których można nazwać wielkimi szczęśliwcami.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadził: Michał Nogaś
Data emisji: 03.04.2015
Godzina emisji: 9.05

iwo/mk

Polecane