Sławomir Idziak o współpracy z Natalie Portman

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sławomir Idziak o współpracy z Natalie Portman
Sławomir Idziak tłumaczy w "Trójkowo, filmowo" szczegóły swojej współpracy z Natalie PortmanFoto: Wikimedia Commons/CC/John Steven Fernandez

Operator filmowy Sławomir Idziak za 10 dni leci do Hollywood, by robić zdjęcia do filmu Natalie Portman. Nam opowiada więcej o projekcie, zdradza jego tytuł i szczegóły dotyczące współpracy z gwiazdą.

Posłuchaj

Ryszard Jaźwiński rozmawia ze Sławomirem Idziakiem m.in. o jego współpracy z Natalie Portman (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

- Filmu się nie robi własnymi rękami, trzeba zbudować zespół. Znaleźć twórczego partnera jest trudniej niż żonę - uważa Idziak. Operator będzie autorem zdjęć do filmu, który wyreżyseruje i do którego scenariusz napisała Natalie Portman. Ryszardowi Jaźwińskiemu opowiada o tym, jak zaczęła się ich współpraca oraz jak wygląda w praktyce. Mówi też, jakimi polskimi filmami aktorka zachwycała się w dzieciństwie.

W audycji gościmy także Arkadiusza Jakubika, który zapowiada swoją "Prostą historię o morderstwie". Poza tym, w związku z trwającym do poniedziałku Przeglądem Filmów Włoskich "Cinema Italia Oggi", do studia Trójki przyszli Paolo Gesumunno z Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Adam Trzopek, szef kina Muranów. Czy po niedawnym kryzysie włoskiego kina stajemy się świadkami spektakularnego ożywienia?

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo

Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Sławomir Idziak (operator filmowy), Arkadiusz Jakubik (aktor i reżyser), Paolo Gesumunno (Włoski Instytut Kultury w Warszawie) oraz Adam Trzopek (szef kina Muranów)

Data emisji: 29.03.2015

Godzina emisji: 14.05

fbi/mc

Polecane