Wojciech Młynarski – artysta, który przyprowadził piosenkę do człowieka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojciech Młynarski – artysta, który przyprowadził piosenkę do człowieka
Z okazji urodzin Wojciecha Młynarskiego słuchacze Trójki mogli wysłuchać specjalnej audycji poświęconej twórczości artystyFoto: Jarosław Kruk/Wikipedia

Urodziny Wojciecha Młynarskiego to okazja do rozmowy o jego twórczości. - Zazwyczaj w takich okolicznościach mówi się "Do życzeń dołączamy piosenkę". My do życzeń dołączmy audycję - tak Artur Andrus zapowiada specjalne wydanie "Klubu Trójki".

Posłuchaj

Audycja z okazji 74. urodzin Wojciecha Młynarskiego (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziennikarz rozmawia o twórczości jubilata z poetą Andrzejem Poniedzielskim. - Wojciech Młynarski przyprowadził polską piosenkę do człowieka - stwierdza rozmówca Artura Andrusa.

Wojciech Młynarski otworzył plac Radiowej Trójki w Sopocie

W audycji słyszymy wypowiedzi przyjaciół i współpracowników jednego z najwybitniejszych twórców polskiej piosenki. Opowiadają o tym, co artysta chciał przekazać w swoich tekstach, dla kogo pisał i jaka była jego rola w demontowaniu systemu komunistycznego w Polsce.

Co w piosenkach Wojciecha Młynarskiego było najważniejsze? Na to pytanie odpowiada słuchaczom Trójki sam jubilat.

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce - zobacz wideo!>>>

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadził:
Artur Andrus
Goście: Andrzej Poniedzielski (poeta, autor tekstów piosenek), Wiktor Zborowski (aktor), Jerzy Satanowski (kompozytor, dyrygent, reżyser), Jerzy Derfel (kompozytor), Hanna Śleszyńska (aktorka)
Data emisji: 26.03.2015
Godzina emisji: 21.05

iwo/ei

Polecane