Justyna Wasilewska 2014

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Justyna Wasilewska 2014
Justyna Wasilewska - laureatka Talentów Trójki w kategorii "Teatr"Foto: Andrzej Jarocki

- W aktorstwie, o czym wie bardzo niewielu ludzi, ta chwila, gdy jesteś na scenie, jest odpaleniem rakiety, jakby się leciało F-16 - mówi Justyna Wasilewska, zwyciężczyni konkursu Talenty Trójki w kategorii "Teatr".

Justyna Wasilewska ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. W latach 2010-2012 związana była z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zagrała tam m.in. w spektaklach: "Posprzątane" w reż. Mariusza Grzegorzka (2009) oraz "Barbello o psach i dzieciach" w reż. Anny Augustynowicz.

Po przenosinach do Krakowa w Starym Teatrze brała udział w spektaklu "Być jak Steve Jobs" w reż. Marcina Libera oraz "Do Damaszku" w reż. Jana Klaty. - To monumentalne, mityczne miejsce, nigdy nie wyobrażałam sobie, że mogę tam zagrać. Bardzo szybko okazało się, że Kraków nie jest miejscem, które mi - jako człowiekowi - daje poczucie komfortu. Miasto zamknęło mnie w czapie smogu i smoka - opowiada artystka i dodaje, że to wszystko spowodowało, iż w 2014 roku przeniosła się do stolicy, gdzie podjęła pracę w TR Warszawa.

Talenty Trójki - wszystko o plebiscycie >>>

Aktorka zagrała w wielu spektaklach duetu Krzysztofa Garbaczewskiego i Marcina Cecko, m.in. w "Życiu seksualnym dzikich" (Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie, 2011), "Balladynie" (Teatr Polski w Poznaniu, 2013) oraz główną rolę w spektaklu "Męczennicy" w reżyserii Grzegorza Jarzyny (TR Warszawa, 2015). Do jej dorobku filmowego należą np. role w "Drucikach" Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin (2009), "Opowieściach z chłodni" (2011), "Kebabie i Horoskopie" (2013) Grzegorza Jaroszuka oraz w "Jelonkach" Jana Kwiecińskiego (2012).

- W aktorstwie, o czym wie bardzo niewielu ludzi, ta chwila, gdy jesteś na scenie, jest odpaleniem rakiety, jakby się leciało F-16. Wiesz ewentualnie, że możesz się katapultować, ale jest to dość ryzykowne, więc musisz lecieć, znaleźć cele i wylądować na lotnisku. Wszystkiemu temu towarzyszy potworna prędkość, niesamowite przeciążenie i ogromna adrenalina, która jest wspaniała, ale potem bardzo się ją odchorowuje - mówiła zwyciężczyni w kategorii "Teatr".

Artystka jest także zdobywczynią Grand Prix w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 30. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Otrzymała również wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na 27. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Talent Trójki został jej przyznany "za dojrzałość w operowaniu środkami aktorskimi, za umiejętność wykorzystania własnej żywiołowości w obrębie różnorodnych języków teatralnych".

Polecane