Aga Woszczyńska 2014

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Aga Woszczyńska 2014
Aga Woszczyńska - laureatka Talentów Trójki w kategorii "Film"Foto: Andrzej Jarocki

- Zaczęło się bardzo dawno, nawet nie pamiętam kiedy dokładnie. Myślę, że już w szkole podstawowej. W szkole średniej wiedziałam, że chcę robić kino - mówi Aga Woszczyńska. Reżyserka, autorka filmu "Fragmenty", wygrała konkurs Talenty Trójki w kategorii "Film".

Film "Fragmenty" to zbiór luźno powiązanych ze sobą scen o rozpadzie związku, rozpadzie świata, którego główna bohaterka kurczowo się trzyma. - To mój 30-minutowy film, którym zakończyłam edukację w szkole filmowej - mówi Aga Woszczyńska.

Talenty Trójki - wszystko o plebiscycie >>>

- Zaczęło się bardzo dawno, nawet nie pamiętam, kiedy dokładnie. Myślę, że już z szkole podstawowej. W szkole średniej wiedziałam, że chcę robić kino. Mam za mało talentu, żeby zostać operatorem, to zostałam reżyserem. Zawsze chciałam opowiadać poprzez obrazy, a przy tym jeszcze pracować z ludźmi. To przepiękny zawód, który pozwala nam przy każdym projekcie spotykać niezwykłych ludzi i niezwykłe miejsca. Przy okazji doświadczać bardzo wiele. Przede wszystkim mówić o czymś, co chcemy przekazać - dodaje.

Aga Woszczyńska jest absolwentką Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Zrealizowała kilka filmów krótkometrażowych, m.in. "Luiza Hert" i "Obudź się". Dyplomowe "Fragmenty" przyniosły jej nie tylko nominację i zwycięstwo w Trójkowym konkursie, ale także sukces podczas 12. Festiwal Filmów Studenckich "Łodzią po Wiśle".

Talent Trójki został jej przyznany za "za umiejętność tworzenia spójnej i wiarygodnej psychologicznie opowieści, sięganie po odważne środki języka filmowego, za dojrzałą osobowość artystyczną i konsekwentny wyrazisty styl".

Polecane