Oszołomienie i duma, czyli Polska na targach Salon du Livre 2015

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Oszołomienie i duma, czyli Polska na targach Salon du Livre 2015
Michał Nogaś rozmawia z Romanem Polańskim podczas targów książek w ParyżuFoto: materiał udostępniony przez Michała Nogasia

Trwają największe targi książki w świecie frankofońskim - Salon du Livre 2015. - Jestem oszołomiony - mówił o targach Roman Polański, z którym rozmawiał w Paryżu Michał Nogaś.

Posłuchaj

Relacja Michała Nogasia z targów Salon du Livre 2015 (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Polskie stoisko na targach otworzyła minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska. - Polska literatura to jeden z produktów eksportowych, z których możemy być naprawdę dumni - powiedziała.

Co o targach książki mówił odwiedzający je Roman Polański? - Jestem oszołomiony, przede wszystkim rozmiarem tego wszystkiego. Są tu miliony, dosłownie miliony, książek - stwierdził i zdradził słuchaczom Trójki, po jaką literaturę sięga najczęściej.

Na imprezie obecni są pisarze, tłumacze i wydawcy znad Wisły. W audycji mówimy o tym, jakie polskie tytuły przedstawiane są w ramach targów i jakie były kryteria ich wyboru.

Największa zagraniczna prezentacja kultury polskiej od 15 lat! >>>

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Rozmawiał: Michał Nogaś
Goście: Małgorzata Omilanowska (minister kultury i dziedzictwa narodowego), Roman Polański (reżyser), Agnieszka Rasińska-Bóbr (Instytut Książki ), Katarzyna Janusik (koordynatorka projektów literackich ESK)
Data emisji: 21.03.2015
Godzina emisji: 12.49

iwo/mp

Polecane