Jak działają fantazje erotyczne?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak działają fantazje erotyczne?
Goście Joanny Mielewczyk dyskutowali m.in. o tym, jak duży wpływ na rzeczywistość ma snucie fantazji erotycznych Foto: Glow Images/East News

Czy fantazje erotyczne to tylko marzenia, czy może fantazjowanie prowadzi do realizacji wyobrażeń? Odpowiedź na to pytanie sprowokowała ciekawą dyskusję w audycji "Seks nasz powszedni".

Posłuchaj

Goście Joanny Mielewczyk dyskutują o roli fantazji seksualnych (Seks nasz powszedni/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Psychoterapeutka i seksuolożka dr Agata Loewe podkreśla, że fantazje są bogatsze niż prawdziwe życie. - Dopiero od niedawna zaczyna się mówić o fantazjach, jako o formie pracy terapeutycznej. To przecież nie jest nic złego i to nie jest już tabu - mówi ekspertka. Dodaje przy tym, że warto dać sobie przyzwolenie na folgowanie w wyobraźni, bo to wcale nie oznacza, że do realizacji fantazji erotycznej dojdzie.

Z takim twierdzeniem tylko częściowo zgodził się psycholog dr Daniel Bąk. - Neurobiolodzy wiedzą, że jeżeli myślimy o czymś, to rośnie prawdopodobieństwo, że to kiedyś zrobimy. I warto o tym pamiętać - podkreślił.

Eksperci tłumaczyli też w audycji m.in., co mówią o nas nasze fantazje seksualne, jak często w fantazjach i dlaczego pojawia się tzw. niegrzeczny seks, a także jak obraz polskiej seksualności zmienił się po filmie "50 twarzy Grey'a".

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Agata Loewe (seksuolożka z Instytutu Pozytywnej Seksualności), dr Daniel Bąk (psycholog)

Data emisji: 07.03.2015

Godzina emisji: 0.05

ei

Polecane