Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA dotarł do celu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA dotarł do celu!
Powitanie Trójkowego pociągu na stacji Warszawa CentralnaFoto: Darek Kawka

Wsiąść do pociągu byle jakiego? Nie dzisiaj. Dzisiaj po raz pierwszy jechaliśmy pociągiem wyjątkowym - Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA. Na pokładzie byli nie tylko pasażerowie, lecz także dziennikarze i przyjaciele Programu 3… w nietypowych rolach.

Posłuchaj

"Una Prima Balerina" - specjalna piosenka Anny Marii Jopek i Artura Andrusa
+
Dodaj do playlisty
+

Po raz pierwszy w historii pociąg otrzymał nazwę rozgłośni radiowej. To dla nas wyjątkowy dzień i chcieliśmy, by tak samo wyjątkowy był on dla przyjaciół Trójki i osób podróżujących "naszym" pociągiem.

Zależało nam na tym, aby pierwsi pasażerowie RADIOWEJ TRÓJKI zapamiętali tę kolejową podróż i właśnie dlatego przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji.

- Aż się boję pomyśleć, co się będzie działo na trasie. Będzie mnóstwo niespodzianek, także dla nas - powiedziała tuż przed odjazdem pociągu z Krakowa dyrektor Trójki Magda Jethon.

<<<Pierwsza podróż Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA [WIDEO]>>>

Dziennikarze Programu 3 na kilka godzin stali się członkami załogi pociągu: sprawdzali bilety, serwowali napoje, obsługiwali klientów Warsu. Na pokładzie nie zabrakło też przyjaciół naszej rozgłośni. Byli wśród nich Anna Maria Jopek i Jacek Wójcicki, którzy śpiewająco towarzyszyli nam w podróży przez Polskę.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami zarówno w pociągu, na dworcach na całej trasie, jak i przy radioodbiornikach. Nadajemy i przemierzamy kraj właśnie dla Państwa!

A tak wyglądała pierwsza podróż pociągiem Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA na trasie Kraków - Warszawa - Gdynia:

14.15 Na wielki finał wszyscy zgromadzeni w Gdyni słuchacze i podróżni razem z Anną Marią Jopek odśpiewali nieficjalny hymn Trójkowego pociągu, czyli piosenkę "Una Prima Balerina"

<<<Anna Maria Jopek i Artur Andrus w piosence pociągowej>>>

14:10 To koniec naszej dzisiejszej podróży na pokładzie RADIOWEJ TRÓJKI. I choć pociąg się zatrzymuje, nasza kolejowa przygoda trwać będzie jeszcze bardzo długo.

<<<Wszystko o Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA>>>

14:05 Każdy podróżny otrzymał certyfikat potwierdzający podróż pierwszym ekspresem Trójki. Oczywiście po sprawdzeniu biletu.

(fot.
(fot. E. Iwanicka/PR)

14. 00 Na peronie jest także aktorka Katarzyna Figura, która od niedawna mieszka na Pomorzu i przyznaje, że bardzo cieszy się z przybycia do Gdyni Trójkowego ekspresu.

13:59 Docieramy do stacji Gdynia Główna, gdzie wita nas prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i Olo Walicki z zespołem. Ze słuchaczami jest też Barbara Marcinik.

13:50 W Gdańsku i Sopocie powitanie Trójkowego składu zorganizowała Barbara Marcinik.

13:33 Na dworcu Gdańsk Główny "nasz" pociąg został przywitany przez przyjaciół Trójki i gorące rytmy.

13:07 Jacek Wójcicki od jednego z podróżujących z nami słuchaczy Trójki dostał... węgorze.

13:02 Anna Maria Jopek przyrządza cappuccino. Wydawałoby się, że to nic trudnego... A jednak.

12:44 Jarosław Kret podał przez głośniki komunikat z zabrawieniem pogodowym. Komunikaty ogłosili również: Hirek Wrona, Marcin Łukawski, Anna Maria Jopek i Piotr Metz.

12:25 Michał Olszański na wniosek Anny Marii Jopek ćwiczy srogi głos. Po co? Żeby był wiarygodnym konduktorem.

Michał
Michał Olszański jako konduktor (fot: E. Iwanicka/PR)

12:20 "Pani Anno", "Panie Marku" - indywidualne podejście do pasażera nastraja i napędza "nasz" pociąg.

12:01 Konduktor Michał Olszański sprawdza bilety Jerzemu Iwaszkiewiczowi i Wojciechowi Zimińskiemu. Dialog konduktorsko-pasażerski - bezcenny!

11:40 W pociągu organizujemy konkursy. Na przykład taki: kto znajdzie Annę Marię Jopek, dostanie słuchawki. A gdzie ukrywa się poszukiwana? Wraz z Markiem Niedźwieckim serwuje w Warsie herbatę :)

11:02 Wszyscy, którzy nie podróżują dziś z nami, mogą wysłuchać w serwisie informacyjnym specjalnej relacji z trasy na odcinku Kraków Główny - Warszawa Centralna. - Dziennikarze Trójki przejęli pociąg. Wydawali posiłki, odczytywali kolejowe komunikaty i sprawdzali bilety. Wywiązali się z tych zadań wzorowo - mówi Marcin Pośpiech. W relacji słyszymy też Piotr Stelmacha, który zwierza się słuchaczom z tego, że poczuł kolejarski zew.

10:55 Pociąg pełen jest pasażerów w różowych uszach i z różowymi balonikami. W Warszawie zmienił się "skład" Trójkowego pociągu. "Załoga" chętnie rozdaje autografy i robi sobie zdjęcia z pasażerami. To doskonała okazja na zdobycie wyjątkowych pamiątek.

(fot:
(fot: E. Iwanicka/PR)

10:39 Nie tracimy czasu i punktualnie opuszczamy Warszawę. Ruszamy dalej. Kierunek: Gdynia Główna!

10:33 Wjeżdżamy na stację Warszawa Centralna, a tam... morze różowych balonów i śpiewające Anie - Ania Rusowicz i Anna Maria Jopek. "Pendolino, Pendolino, Una Prima Balerina" - melodia sama wpada w ucho i nie da się jej nie nucić.

10:31 RADIOWA TRÓJKA wjeżdża na dworzec Warszawa Centralna. Cóż za piękny widok!

fot.
fot. Darek Kawka

10:02 Na dworcu w Warszawie na radiowy pociąg czekają pasażerowie oraz dziennikarze i przyjaciele Trójki. - Zgodnie z planem Express InterCity Premium, który od dziś nosi nazwę "Radiowa Trójka", pojawi się na Dworcu Centralnym za pół godziny. Wszystko na ten przyjazd jest już gotowe. Jest specjalna scena, są Trójkowe baloniki i szaliki. Są goście specjalni i dziennikarze Trójki. Śpiewają Anna Maria Jopek i Ania Rusowicz - relacjonuje na antenie Marcin Gutowski. Wśród oczekujacych na wjazd pociągu jest między innymi Marcin Łukawski, który zdradza, że oprócz biletu, ma też... fartuszek. - Ja będę obsługiwał. Będę panierował. To jest moje główne zadanie - mówi.

9:57 Rozdano szaliki i uszy. Pasażerowie pięknie wyglądają w Trójkowych barwach. Osiągnęliśmy prędkość 200 km/h, co oznajmił podróżującym Piotr Metz.

9:50 - Notowania kawy idą ostro w górę - informuje Paweł Sołtys z redakcji ekonomicznej. Warto się pośpieszyć! Kawę w kubkach Trójki serwuje w Warsie Jacek Wójcicki.

9:47 Na pokładzie Trójkowego Pendolino kanapki i kanapkowe dodatki serwujemy śpiewająco. Jest pysznie i muzycznie - śpiewa Jacek Wójcicki.

9:35 Jedziemy. Pogoda i humory dopisują. W zamian za bilety dajemy autografy.

8:44 Serwis pierwsza klasa. Dyrektor radiowej Trójki Magda Jethon częstuje podróżnych napojami.

/
(fot: E. Iwanicka/PR)

8.30 Kawa, herbata, sok? A może pamiątkowe zdjęcie? Na pokładzie Trójkowego pociągu mamy naprawdę bogatą ofertę dla podróżujących.

8.06 Można już gwizdać? Można, a nawet trzeba, bo bez pierwszego gwizdka żaden pociąg nie pojedzie. InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA startuje w swoją premierową podróż na znak Artura Andrusa.

Na trasie Kraków - Warszawa - Gdynia towarzyszyli nam m.in. Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Jacek Wójcicki, Cezary Harasimowicz, Wojciech Zimiński, Tomasz Sianecki, Jerzy Iwaszkiewicz oraz dyrektor Programu 3 Magda Jethon i dziennikarze Trójki - m.in. Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański, Piotr Stelmach i Hirek Wrona.

Przypomnijmy: pociąg Programu 3 Polskiego Radia pojawił się w wiosennym rozkładzie jazdy PKP Intercity i będzie kursował z Krakowa do Gdyni przez Warszawę (i z powrotem) od 15 marca 2015 roku. Trasę będą obsługiwać składy Pendolino, które dystans z południa na północ Polski pokonują w rekordowym czasie około 5 godzin i 30 minut.

iwo/ei/mp

Polecane