"Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej o tym, co nas uwiera

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej o tym, co nas uwiera
Justyna Suwała wciela się w filmie "Body/Ciało" w rolę Olgi, dziewczyny cierpiącej na zaburzenia odżywianiaFoto: mat. prom.

- Ten film opowiada o otwieraniu siebie samego, dlatego podoba mi się część tytułu "Body", czyli opakowanie. Ten obraz próbuje zajrzeć do środka i zobaczyć, co nas uwiera - mówi Janusz Gajos.

Posłuchaj

Twórcy opowiadają o pracy nad filmem "Body/ Ciało" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Film Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało" jeszcze przed polską premierą otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale. - Film ten ma wiele czarnego humoru i niepokoiliśmy się, czy zostanie to wyłapane, ale niemiecka widownia fenomenalnie odczytywała każdy dowcip. Była to wymarzona projekcja i premiera - opowiada grająca jedną z głównych ról Maja Ostaszewska.


Janusz Gajos dodaje, że widzowie rzeczywiście szli za wskazaniami autorów filmu, czyli śmiali się i milczeli we właściwych momentach. - Poczuliśmy, że z serca spada jeden, drugi, trzeci kamień... - wspomina aktor.
Zaraz po projekcji pojawił się znany Małgorzacie Szumowskiej sygnał, świadczący o dużym powodzeniu filmu i szansie na nagrody. Co nim było oraz jak przebiegała praca nad filmem - o tym m.in. mówili goście Trójki.
***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadził: Ryszard Jaźwiński

Goście: Maja Ostaszewska (aktorka), Janusz Gajos (aktor), Michał Englert (autor zdjęć, współscenarzysta i producent filmu "Body/Ciało")

Data emisji: 11.03.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Polecane