Grupa Archive zagrała ekskluzywny koncert w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grupa Archive zagrała ekskluzywny koncert w Trójce
Zespół Archive gościł w Polsce w 2015 roku. 30 marca muzycy zagrali w TrójceFoto: mat. promocyjne

Pierwszego dnia kwietnia Trójka obchodzi 53. urodziny. Z tej okazji - dwa dni wcześniej - w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła znakomita angielska grupa Archive.

Posłuchaj

Grzegorz Hoffmann o koncercie grupy Archive w Trójce (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncertu Archive odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w poniedziałek (30 marca) o godz. 19.05.

Grupa Archive przyjechała do Polski, by w dniach 26-29 marca zagrać w czterech miastach biletowane koncerty dla szerokiej publiczności - kolejno w: Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Piąty występ Anglików w naszym kraju był inny, wyjątkowy, wręcz kameralny - 30 marca grupa wystąpiła na 53. urodzinach Trójki dla 150 widzów w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

- Archive to jeden z zespołów, które w XXI wieku święcą największe triumfy na Liście Przebojów Trójki - mówi Grzegorz Hoffmann, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3. - Absolutnym rekordzistą jest utwór "Again" z płyty "You All Look The Same To Me" z 2002 roku. Kompozycja ta spędziła na Trójkowej Liście 79 tygodni, w tym 5 razy znalazła się na jej szczycie! W najnowszym notowaniu Topu Wszech Czasów "Again" zajęło bardzo wysokie, 3. miejsce. W sumie na Liście odnotowano aż 15 utworów z repertuaru grupy Archive - dodaje Grzegorz Hoffmann.

Zespół wrócił do studia im. Agnieszki Osieckiej po kilku latach. Tym razem promował swój najnowszy album zatytułowany "Restriction". Poprzednim razem Anglicy wystąpili w Trójce niemal 9 lat temu – dokładnie 19 czerwca 2006 roku.

Archive to zespół pochodzący z Londynu, założony w 1994 roku przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa. Początkowo był grupą trip-hopową, jednak z czasem zmienił swój styl i podążył w kierunku progresywnego rocka. Dorobek zespołu obejmuje dziś dziesięć albumów studyjnych, do których nagrania Keeler i Griffiths zapraszali różnych wokalistów oraz instrumentalistów.

W ostatnich miesiącach ukazały się dwa nowe wydawnictwa zespołu - w maju 2014 r. grupa zaprezentowała swój film "Axiom", któremu towarzyszył soundtrack o tym samym tytule.  Krótkometrażowy obraz miał swoją premierę podczas Sundance Film Festival w Londynie, a występ na żywo w London Roundhouse przyciągnął sporą publiczność. Z kolei 12 stycznia 2015 roku ukazał się dziesiąty album grupy pt. "Restriction". - Stworzyliśmy dzieło, które składa się z 12 indywidualnych kompozycji. Wszystkie razem tworzą całość, jednocześnie muzycznie są bardzo zróżnicowane i wyjątkowe - mówi współzałożyciel zespołu Darius Keeler.

Najnowszy album Archive promowany jest zestawem trzech singli, które zostały zaprezentowane jednocześnie: "Feel It", "Black And Blue" oraz "Kid Corner". Drugi z tych utworów zajmuje obecnie 12. miejsce na "Liście przebojów Programu 3". Natomiast "Feel It" jest dziś, czyli w poniedziałek 9 marca, piosenką dnia w Trójce.

Polecane