Łukasz Żal: moje życie stanęło na głowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Łukasz Żal: moje życie stanęło na głowie
Foto: Bartłomiej Zborowski/PAP

- Chcę odpocząć, poczytać i się uspokoić, bo nie jestem w stanie ciągle z siebie dawać. Muszę się naładować - mówi operator filmowy Łukasz Żal.

Posłuchaj

Ryszard Jaźwiński rozmawia z Łukaszem Żalem o jego planach na przyszłość (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu "Ida" Łukasz Żal przyznaje w "Trójkowo, filmowo", że po wielu wydarzeniach związanych z sukcesami filmu Pawła Pawlikowskiego planuje teraz odpoczynek w USA. Chciałby spotkać się z "kilkoma osobami i porozmawiać o tym, co teraz zrobić".

OSCARY 2015 - zobacz serwis specjalny >>>

Tuż po powrocie z gali rozdania Oscarów operator wrócił jednak na razie do pracy nad debiutanckim filmem Wojciecha Kasperskiego pt. "Na granicy", którego akcja toczy się w Bieszczadach. Filmowiec przekonuje, że tworzenie tego filmu to dla niego ogromne wyzwanie, bo z jednej strony zdjęcia są kręcone w śniegu i błocie, gdzie nie dojeżdżają nawet samochody terenowe, a z drugiej akcja 60% filmu toczy się w jednym domu. - Trzeba będzie zbudować całą tę sytuację, jeszcze nigdy czegoś takiego nie robiłem - mówi.

Paweł Pawlikowski: lubię kino, które dzieje się tu i teraz >>>

Łukasz Żal opowiada o kręceniu zdjęć w nocy oraz o tym, dlaczego praca operatora jest podobna do pracy żołnierza.

W audycji mówiliśmy też o filmie "Biały Bóg" Kornéla Mundruczó, który od zeszłego tygodnia można oglądać w kinach oraz prezentowaliśmy fragmenty rozmowy z Kingą Preis, która spotkała się ze słuchaczami Trójki podczas festiwalu "Trójka Górom" w Szklarskiej Porębie.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Łukasz Żal (operator filmowy), Kinga Preis (aktorka), Ewa Szabłowska (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Data emisji: 01.03.2015
Godzina emisji: 14.05

(fbi/kul)

Polecane