Lari Lu i Gooral na Orange Warsaw Festival!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lari Lu i Gooral na Orange Warsaw Festival!
Lari Lu będzie jedną z gwiazd Orange Warsaw FestivalFoto: materiały promocyjne

Przestawiamy kolejnych wykonawców Orange Warsaw Festival. Na imprezie zagrają: Lari Lu, Gooral, Carrion, Coria i Cosovel.

LARI LU jest charyzmatyczną wokalistką o natychmiast rozpoznawalnym głosie i oryginalnej muzycznej frazie, a także autorką poruszających tekstów w języku polskim. Brzmieniowo album "11", którym artystka zadebiutowała jesienią 2014 roku, jest ciekawym połączeniem nowoczesnej elektroniki z perkusją i rzadkimi instrumentami akustycznymi, jak dulcimer, sitar, czy viola da gamba. Oryginalne aranżacje wraz z ekspresyjnymi aranżacjami wokalnymi nieco wymykają się tradycyjnym kategoriom muzycznym indie czy electro pop. Tworzy nową, własną kategorię, której stylistycznie najbliżej do artystów takich jak Lamb, Apparat, Bonobo, Björk czy niektórych produkcji wydawnictwa NEXTPOP

/

GOORAL to polski producent muzyczny i pionier łączenia muzyki elektronicznej (elektro, drum&bass, dubstep) z tradycyjnymi góralskimi melodiami. Na twórczość Goorala ogromny wpływ miało jego rodzinne miasto Bielsko-Biała, które - otoczone górami - dla niektórych stanowi drogę na szczyt, a dla innych bramę do cywilizacji. Znakiem rozpoznawczym muzyki Goorala jest ogromna energia, która najbardziej uwydatnia się podczas jego występów na żywo. Przepis na tę energię oparty jest na świeżych, unikatowych połączeniach różnych tradycji muzycznych. Tego nie możecie przegapić!

/

Zespół CARRION powstał w 2003 roku w Radomiu. Ma na swoim koncie cztery bardzo dobrze przyjęte albumy - "Carrion" (2007), "El Meddah" (2010 roku), "Sarita" (2012) oraz "Dla idei" (2014) - z których pochodzą takie single jak "Zapach szarości", "Trzy słowa", "Trudno uwierzyć", "Sztandary Eloi", "Nie bez wiary", "Klub M", "Niepamięć", "Krótkowzroczne zera", "Eunomia" czy "Mowa cieni". Zespół zagrał ponad 250 koncertów w Polsce, UK oraz USA. 6 października 2014 roku ukazał się najnowszy album zespołu zatytułowany "Dla idei". Znalazło się na nim 11 mocno rockowych utworów, zaprawionych bezkompromisowymi tekstami. Płyta jest czwartym albumem zespołu, ale pierwszym z nowym wokalistą Kamilem Pietruszewskim, którego umiejętność opowiadania o zwykłych rzeczach za pomocą wielowymiarowych przenośni wniosła do zespołu dodatkową wartość.

/

CORIA to połączenie byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (dwa albumy studyjne, support m.in. Guns'N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz MBTM Tomasza Mrozka. Grupę wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Zespół wydał album "Teoria Splątania" dzięki wytwórni Metal Mind Productions. Krążek ten został uznany poprzez serwis Heavyrock i jego czytelników za najlepsze polskie wydawnictwo 2014 roku. "Teoria Splątania" została również wyróżniona w ogólnopolskiej stacji radiowej i brała udział w plebiscycie na najlepszy polski krążek 2014 roku.

/

COSOVEL to zespół grający eksperymentalny pop, którego utwory są przetłumaczonymi na języki polski i angielski tekstami słoweńskiego poety Srecko Kosovela. Formacja ma na swoim koncie niezwykle ciepło przyjętą EPkę "Live in Studio" oraz kilkadziesiąt koncertów w klubach i na festiwalach. Autorką muzyki i słów jest Izolda Sorenson (ex Julia Marcell, Drekoty), której w występach na żywo towarzyszą basista Aleks Polak i perkusista Jose Manuel Alban Juarez.

(mat.prasowe)

Polecane