Zmarł Andrzej Zakrzewski - legenda Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zmarł Andrzej Zakrzewski - legenda Trójki
Andrzej ZakrzewskiFoto: A. Bołdaniuk

Andrzej Zakrzewski był jednym z najbardziej zasłużonych, choć także jednym z najbardziej skromnych i tajemniczych pracowników Trójki.

Posłuchaj

Reportaż o Andrzeju Zakrzewskim, jednym z najbardziej zasłużonych, ale i najbardziej tajemniczych pracowników Trójki (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zmarł w Warszawie w wieku 75 lat. W Trójce pracował nieprzerwanie od 1976 roku. Współtworzył i przez wiele lat kierował Redakcją Rozrywki Programu III - uznawaną często za najlepszą w Europie.

Andrzej Zakrzewski był autorem tekstów satyrycznych i audycji - m.in. "BAR", "Powtórka z rozrywki", "Ra-Tu-Ro czyli Radiowy Turniej Rozrywki". Zapraszano go także jako jurora wielu przeglądów kabaretowych. Był twórcą konkursów radiowych i wychowawcą kilku pokoleń radiowców. 

Ostatnio wybierał dla słuchaczy Przeboje Trójkowej Rozrywki, które można usłyszeć codziennie na naszej antenie od poniedziałku do piątku o 8.50.

Był cichy, skromny, niepozorny, ale też bardzo towarzyski. Miłośnik ludzi i zwierząt. Jak mówił Artur Andrus - "kompaktowy", bo wszędzie się zmieścił. - O takich osobach mówi się "postać". Był pozornie mistrzem drugiego planu. Pozornie, bo dzięki niemu ten pierwszy plan w ogóle mógł istnieć - dodał redaktor Andrus.

Przypominamy reportaż o Andrzeju Zakrzewskim, który wyemitowaliśmy na naszej antenie w lutym 2015 roku. Zachęcamy do wysłuchania. 

W piątek po 13.00 na naszej antenie wyemitujemy specjalną audycję poświęconą Andrzejowi Zakrzewskiemu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Reportaż z cyklu "Ludzie Trójki"
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 26.02.2015
Godzina emisji: 18.11

mp/fbi

Polecane