Ronson, Nosowska, Hey. Zapraszamy na OWF

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ronson, Nosowska, Hey. Zapraszamy na OWF
Katarzyna Nosowska na Orange Warsaw Festival wystąpi solo, ale też z zespołem Hey Foto: mat. prom. OWF

O najlepszą funkową nutę w mieście zadba 13 czerwca na Orange Warsaw Festival sam Mark Ronson. Tego dnia wystąpi również Nosowska, a wieczór wcześniej – 12 czerwca – na festiwalu zagra Hey. Do line-upu dołączają także reprezentanci nowego pokolenia psychodelicznego rocka – Birth of Joy, którzy na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią 14 czerwca.

MARK RONSON to angielski muzyk, DJ, wokalista i producent muzyczny. Swój debiutancki
album, Here Comes the Fuzz, wydał w 2003 roku, jednak komercyjny sukces przyniosło mu
dopiero drugie wydawnictwo – wydany w 2007 roku album "Version". Krążek zajął drugie miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży UK Album Chart oraz zawierał trzy kawałki, które znalazły się w pierwszej dziesiątce UK Singles Chart. Album zaowocował również przyznaniem Ronsonowi prestiżowej BRIT Award za Best British Male Solo Artist w 2008 roku. Lista gości, którzy pojawili się na krążku jest powalająca i znajdują się na niej m.in. Amy Winehouse czy Robbie Williams.

Najnowsze informacje o Orange Warsaw Festival>>>

Trzeci album Ronsona, zatytułowany "Record Collection" miał premierę w 2010 roku i
kontynuował pasmo sukcesów producenta, ponownie debiutując na drugim miejscu UK Album
Chart.

Najnowsze wydawnictwo Marka Ronsona to wydany w styczniu 2015 roku album "Uptown Funk". Album jest największym do tej pory sukcesem artysty, zawiera m.in. nagrany wspólnie z Bruno Marsem utwór "Uptown Funk", który jest pierwszym singlem muzyka, który znalazł się na szczycie UK Singles Chart.

HEY to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię
polskiej muzyki. Od 1992 roku ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey'a "Fire" wydana w 1993 roku jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.

Hey to prawdziwy fenomen – z każdą nową płytą wymyśla się na nowo, za każdym razem zawieszając poprzeczkę wyżej, zarówno sobie, jak i swoim fanom. "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan"  - dziesiąty album studyjny w dorobku formacji, to z jednej
strony nawiązanie do najnowszych trendów światowej alternatywy, a z drugiej stuprocentowy Hey – połączenie enigmatycznych tekstów i charyzmatycznego śpiewu Kasi Nosowskiej,
wizjonerskich kompozycji oraz produkcyjnego sznytu.

NOSOWSKA rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80. i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, "Osiecka" (2008) i "8" (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe.

Holenderski zespół psychodeliczno-rockowy BIRTH OF JOY nie raz udowodnił, że jest prawdziwą rockową sensacją! Birth of Joy żyją pełnią wolności jaką daje rock'n'roll!

Widoczny wpływ psychodeliki, bluesa i rozgrzanego do czerwoności rock&roll'a sprawią że poczujecie dawne brzmienie zespołów takich jak MC5, The Doors czy nawet Pink Floyd! Jednocześnie w muzyce Birh Of Joy można znaleźć elementy grunge'u i punk'a, których obecność kształtuje własne wyjątkowe i niepowtarzalne brzmienie zespołu. Zespół rozpoczął misję przywrócenia psychodelicznego rock&roll'a z lat sześćdziesiątych do współczesnej rzeczywistości niosąc energię, której nie sposób się oprzeć!

ORANGE WARSAW FESTIVAL 2015
Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze
Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na dwóch scenach wystąpi ponad
30 wykonawców.

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel
Gallagher's High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Nosowska, Paloma
Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Mela Koteluk,
Łąki Łan, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Kadebostany oraz Birth of Joy.

Polecane