Ustawa o komornikach jest dobrze poprawiona?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Sejm przyjął nowelizację ustawy o komornikach i egzekucji. Ograniczono liczbę spraw, które komornik będzie mógł przyjąć w ciągu roku.

Posłuchaj

Czego dotyczą i czy wprowadzone zmiany w ustawie o komornikach są wystarczające? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Borys Budka - poseł Platformy Obywatelskiej - powiedział, że nowe przepisy likwidują pewne patologie dotyczące tzw. hurtowni komorniczych. - W Polsce są kancelarie, które obsługują rocznie kilkaset tysięcy spraw. Oznacza to dla wierzyciela nieskuteczną egzekucję, a dla dłużnika konieczność ponoszenia kolejnych kosztów egzekucyjnych - dodał. Poseł przyznał, że nowelizacja to jeden z elementów reformy zmierzającej do usprawnienia procesów egzekucyjnych.

Iwona Arent - posłanka PiS - zwróciła uwagę na fakt, że tzw. hurtownie komornicze przyjmują setki tysięcy spraw rocznie, a ideą egzekucji komorniczej jest wykonywanie tej działalności rzetelnie i osobiście. - Komornik jest funkcjonariuszem państwowym, wykonującym wyroki w imieniu państwa i nie można traktować go jak biznesmena - dodała.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: Borys Budka (PO), Iwona Arent (PiS), Monika Janus (rzecznik Krajowej Rady Komorniczej), Stanisława Prządka (SLD), Andrzej Dera (Solidarna Polska) i Michał Kabaciński (Twój Ruch)

Data emisji: 24.02.2015

Godzina emisji: 12.07

to/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane