Już sama nominacja bardzo pomoże bohaterom "Naszej klątwy"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Już sama nominacja bardzo pomoże bohaterom "Naszej klątwy"
Joanna Król, montażystka obrazu "Nasza klątwa", opowiada o pracy nad filmem nominowanym do Oscara (kadr z filmu "Nasza klątwa")Foto: mat. prasowe

- Współpraca przy pracy nad "Naszą klątwą" była bardzo ciekawa, bo przy montażu towarzyszył nam jeden z bohaterów filmów - mówi Justyna Król, montażystka.

Posłuchaj

Justyna Król opowiada o pracy nad filmem "Nasza klątwa" (Noc Oscarów w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Justyna Król, montażystka filmu "Nasz klątwa", nominowanego do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny, przyznaje, że historia powstania produkcji była bardzo osobista. - Praca montażysty polega m.in. na wycinaniu i przekonywaniu reżysera, że tak będzie lepiej. Dużo rozmawialiśmy o tych wszystkich decyzjach z Tomkiem Śliwińskim (reżyser filmu) i podejmowaliśmy je wspólnie, aż doszliśmy do finalnego kształtu filmu - opowiada montażystka.
Justyna Król zdradza w audycji, jaka atmosfera opanowała na planie, i stwierdza, że ogromny sukces filmu, jakim jest nominacja do Oscara, może bardzo pomóc jego bohaterom...

OSCARY 2015 - zobacz serwis specjalny >>>

Polski film nie dostał Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Nagroda przypadła amerykańskiemu obrazowi "Crisis Hotline: Veteran Press 1". Do Oscara w tej kategorii były nominowane polskie filmy "Joanna" i "Nasza klątwa".

***

Tytuł audycji: Noc Oscarów w Trójce

Rozmawiał: Ryszard Jaźwiński

Gość: Justyna Król (montażystka filmu "Nasz klątwa" nominowanego do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny)

Data emisji: 23.02.2015

Godzina emisji: 03:10

(sm/iwo)

Polecane