Nareszcie! Oscar dla Polski!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nareszcie! Oscar dla Polski!
Reżyserowi Pawłowi Pawlikowskiemu Oscara za film "Ida" wręczyli Nicole Kidman i Chiwetel EjioforFoto: PAP/EPA/PAUL BUCK

Film Pawła Pawlikowskiego "Ida" otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. To prawdziwe święto polskiego kina!

Posłuchaj

Oscar dla "Idy"! (Noc Oscarów w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

- Jak się tu znalazłem? Nakręciłem czarno-biały film o potrzebie ciszy, wycofania się ze świata i kontemplacji, a teraz jestem tu, w epicentrum hałasu i uwagi świata. Życie jest pełne niespodzianek - powiedział reżyser po odebraniu statuetki. Podziękował producentowi filmu, Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, swoim rodzicom, a także wszystkim Polakom, którzy oglądają galę.
OSCARY 2015 - zobacz serwis specjalny >>>

- Przy dziesiątej szansie, przy dziesiatej nominacji, po Romanie Polańskim, Andrzeju Wajdzie, Jerzym Kawalerowiczu, Jerzym Antczaku, Agnieszce Holland, po Jerzym Hoffmanie, po tylu nomicajach... Wreszcie Oscar dla Polski! - cieszył się Ryszard Jaźwiński.

Agata Kulesza na gorąco po Oscarach: cieszmy się!

Słuchacze Trójki mogli posłuchać słów montażysty "Idy" Jarosława Kamińskiego, które wypowiedział on tuż po poznaniu decyzji Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. - Cieszy się cała nasza ekipa, bo jak pracowaliśmy nad tym filmem nikt z nas nie spodziewał się, że to będzie taki sukces. Wiedzielismy od początku, że pracujemy nad szczególnym filmem, ale mnie się wydawało, że to bedzie endemiczny utwór, coś, co będzie zrozumiałe tylko dla polskiego widza - powiedział Jarosław Kamiński.

Paweł Pawlikowski: lubię kino, które dzieje się tu i teraz >>>

Reżyser
Reżyser "Idy" Paweł Pawlikowski i grające w tym filmie aktorki: Agata Trzebuchowska i Agata Kulesza przed ceremonią rozdania Oscarów (fot: PAP/EPA/MIKE NELSON)

***

 

Tytuł audycji: Noc Oscarów w Trójce

Autorzy: Ryszard Jaźwiński i Katarzyna Borowiecka

Data emisji: 23.02.2015

Godzina emisji: 03:12

(PAP/IAR/iwo)

Polecane